Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2024, 17:49

Polska strategia z elementami RPG nie daje się stłamsić hitowemu Manor Lords. Survivalowe Bellwright otrzymało pierwszą „dużą” aktualizację

Polskie Bellwright otrzymało pierwszą „dużą” aktualizację. Skupia się ona na rozwiązaniu problemów zgłaszanych przez graczy.

Źródło fot. Donkey Crew
i

Co prawda debiut polskiego Bellwright we wczesnym dostępie został przyćmiony przez Manor Lords, ale mimo to produkcja radzi sobie całkiem nieźle. Na Steamie gra ma 77% pozytywnych recenzji z ponad 5000 wszystkich wystawionych, a w momencie pisania tego teksu bawi się przy niej jednocześnie 4800 graczy (via SteamDB).

Teraz odbiór produkcji może się poprawić, gdyż twórcy opublikowali pierwszą „dużą” aktualizację, skupiającą się na rozwiązaniu problemów zgłaszanych przez fanów.

Bellwright – pierwsza „duża” aktualizacja

Łatka zatytułowana „aktualizacja leśnictwa” wprowadza wiele nowości, wśród których znajdziemy:

  1. budynek służący do hodowania sadzonek – dzięki nim zasadzimy lasy, rozwiązując tym samym problem ze zmniejszającą się ilością drewna;
  2. miejsce spotkań, w którym przygotujemy towarzyszy na dalszą podróż – przydzielone do niego osoby automatycznie uzupełnią żywność i sprzęt;
  3. poprawki budynków 3. poziomu – w szczególności piekarni oraz wiatraka, które wyprodukują więcej chleba i mąki;
  4. nowe dania w karczmie, zapewniające efekty statusowe, takie jak zwiększone zdobywanie doświadczenia czy dodatkowe atrybuty bojowe;
  5. dłuższy termin spożycia produktów pokroju mięsa czy potraw;
  6. brak wymogu posiadania przez mieszkańców konkretnych profesji do skorzystania z wielu broni, zbroi czy budynków 2. poziomu.

Wszystkich zmian jest oczywiście znacznie więcej, a z ich pełną listą zapoznacie się we wpisie deweloperów.

Bellwright zadebiutowało 23 kwietnia we wczesnym dostępie tylko na Steamie. Dzięki akcji polskich graczy produkcja dostępna jest teraz w obniżonej cenie, wynoszącej 117 zł.

  1. Bellwright – karta gry w serwisie Steam

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej