Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2022, 10:19

autor: Adrian Werner

Polska planszówka Heroes 3 rozbiła bank, gracze nie żałują pieniędzy

Dwa dni wystarczyły, aby Kickstarter planszówki Heroes of Might and Magic III: The Board Game przekroczył 1,4 mln euro.

Źrodło fot. Archon Studio
i

Heroes of Might and Magic III: The Board Game, czyli planszówkowa adaptacja kultowej pecetowej strategii fantasy, jeszcze się nie ukazała, a już stała się wielkim sukcesem.

  1. Zbiórka na grę wystartowała 15 listopada w serwisie Kickstarter.
  2. Kilka godzin wystarczyło, aby projekt przekroczył cel minimalny, ustalony na poziomie 50 tys. euro.
  3. W chwili pisania tej wiadomości, dwa dni po uruchomieniu zbiorki, licznik na stronie pokazuje już prawie 1,5 mln euro.
  4. Kwota ta jeszcze sporo wzrośnie, gdyż do końca akcji pozostało 12 dni.

Przypomnijmy, że za Heroes of Might and Magic III: The Board Game odpowiada polska firma Archon Studio. Premiera planszówki planowana jest na końcówkę przyszłego roku.

Najtańszy zestaw kosztuje 75 euro (w przeliczeniu ok. 350 zł) – w jego skład wchodzi gra planszowa oraz nieujawniony dodatek. Za kolei najdroższy pakiet został wyceniony na 199 euro (około 940 zł) i dodatkowo zaoferuje trzy rozszerzenia, kolekcję plakatów oraz album z grafikami.

Gra dostępna będzie w językach: polskim, angielskim, niemieckim i francuskim. Odpowiadając na pytania fanów, twórcy poinformowali jednak, że są gotowi przygotować dodatkowe lokalizacje, pod warunkiem, że z danego kraju projekt wesprze co najmniej 750 osób. Twórcy potwierdzili również, że projekt pozwoli na zabawę solo, a figurki będą niepomalowane.

  1. Archon Studio – oficjalna strona
  2. Strona zbiórki w serwisie Kickstarter