Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release IMGN.pro Press Release 3 lutego 2014, 17:11

Polska, niezależna produkcja Kholat ubiega się o zielone światło na Steam Greenlight

Kholat to gra inspirowana prawdziwymi wydarzeniami znanymi jako „Tragedia na przełęczy Diatłowa”, w której podążamy śladami wyprawy grupy rosyjskich studentów w góry północnego Uralu.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Pierwszoosobowy horror Kholat, polskiego dewelopera IMGN.PRO, w piątek wystartował w programie Greenlight prowadzonym w serwisie Steam. Użytkownicy z całego świata mogą od teraz wspierać Kholat swoimi głosami oraz komentarzami. Gry cieszące się największą popularnością uzyskają „zielone światło”, oznaczające dopuszczenie tytułu do pełnoprawnej dystrybucji na wspomnianej platformie.

Kholat to gra inspirowana prawdziwymi wydarzeniami znanymi jako „Tragedia na przełęczy Diatłowa”, w której podążamy śladami wyprawy grupy rosyjskich studentów w góry północnego Uralu. Drużyna nie osiąga jednak swojego celu, cała załoga ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Jak ujawnia późniejsza ekspedycja ratunkowa, namiot w którym nocowali uczestnicy jest rozcięty od środka, a niekompletnie ubrane ofiary są znajdywane w promieniu kilkuset metrów. Wszystko wskazuje na jakieś zdarzenie, które spowodowało u członków wyprawy nagłą panikę oraz tragiczną w skutkach, chaotyczną ucieczkę. Śmierć w większości przypadków następuje na skutek wyziębienia, u niektórych obecne są jednak trudne do wyjaśnienia inne obrażenia.

Gracz trafia w rejon w którym wydarzyła się tragedia, mając przed sobą szanse wyjaśnienia tej zagadkowej tragedii. Atmosferę niepokoju oraz strachu zapewnia stworzony na potrzeby gry system Fear Manager. Dozuje on napięcie opierając się na poczynaniach gracza, czyniąc z rozgrywki niepowtarzalne doświadczenie.

Za mroźny, nieprzystępny i mroczny klimat odpowiada oprawa graficzna , oparta na silniku Unity.

Gra powstaje przy współpracy studia Wohoo Games z Krakowa.

Bartosz Moskała, współzałożyciel IMGN.PRO: „Kholat jest spełnieniem naszych marzeń o tym aby stworzyć pierwszą, własną grę. Po ponad 8 latach pracy w branży jako agencja biznesowa, wydawca i partner dla innych deweloperów sami, jako IMGN.PRO, możemy w końcu stanąć po drugiej stronie lustra. Kholat to wypadkowa pomysłów, które gromadziły się przez lata, by wykrystalizować się w naszej wizji niezależnej gry o tematyce horroru. Decyzja o dołączeniu do programu Steam Greenlight w tym terminie, nie jest przypadkowa gdyż właśnie wypada 55-ta rocznica wydarzeń będących inspiracją dla naszej gry.”

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Kholat

Kholat