Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2022, 13:52

autor: Adam Adamczyk

Gothic na żywo, polscy fani zaimponowali twórcy gry

Polski larp nawiązujący do Gothica przykuł uwagę Kaia Rosenkranza, autora muzyki do kultowej gry. Stroje naprawdę robią wrażenie.

źródło: Piotr Müller - Fotografia

Gothic miał swoją premierę w 2001 roku i pomimo ponad 20 lat na karku nadal cieszy się olbrzymią popularnością. Głównym powodem, dla którego w ten tytuł wciąż zagrywa się olbrzymia rzesza graczy, są fani, którzy od lat utrzymują go przy życiu. Na myśl od razu przychodzą genialne modyfikacje, takie jak Kroniki Myrtany, jednak gracze organizują także larpy związane z tematyką Górniczej Doliny. Jeden z nich szczególnie przypadł do gustu Kaiowi Rosenkranzowi, kompozytorowi muzyki do gry Gothic.

Gothic w prawdziwym życiu

Gothic na żywo, polscy fani zaimponowali twórcy gry - ilustracja #1
Źródło: Piotr Müller: Fotografia
Gothic na żywo, polscy fani zaimponowali twórcy gry - ilustracja #2
Za potęgę magii! Źródło: Piotr Müller - Fotografia

Na początku warto w kilku słowach wyjaśnić, czym jest larp. Jest to skrót od „live action role-playing” i w uproszczeniu oznacza grę terenową, której uczestnicy, przebrani w klimatyczne stroje, odgrywają określone role i realizują swoje cele, wchodząc w interakcje ze sobą nawzajem (np. tocząc walki przy użyciu broni bezpiecznej). Niedawno w Czyżowicach zakończył się larp skupiający się wokół gry Gothic, a na facebookowym profilu organizatorów zostały opublikowane zdjęcia z imprezy. Widać wyraźnie, że uczestnicy przyłożyli wielką wagę do detali, a na pochwałę zasługują tu przede wszystkim stroje, które wygladają jak żywcem wyjęte z gry. Nie obyło się także bez oręża, a także akcesoriów, takich jak fajka wodna. Na zdjęciach widać między innymi osoby ubrane w stroje cieni, magów ognia, jak i nowicjuszy z obozu na bagnie. W imprezie wzięło udział ponad 200 osób.

Kai Rosenkranz docenia społeczność

Gothic na żywo, polscy fani zaimponowali twórcy gry - ilustracja #3
Kaiowi się podoba

Na oficjalnym profilu Gothica na Discordzie zapytano Kaia Rosenkranza, kompozytora gry, o to, czy słyszał o polskim larpie inspirowanym Gothikiem. Twórca odparł, że był pod wrażeniem kostiumów i atmosfery, jaką stworzyła społeczność.

Warto przypomnieć, że niedawno ogłoszono również, że Kai Rosenkranz będzie tworzył muzykę do gry Gothic Remake. Wygląda więc na to, że w kwestii audio nie będziemy musieli martwić się o to, że odświeżonemu Gothicowi zabraknie charakterystycznego klimatu, który tak pokochali fani.

Więcej na temat gry Gothic przeczytacie tutaj:

  1. Gothic – poradnik
  2. Gothic – recenzja

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej