Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2014, 12:08

autor: Renox

Połowa graczy PC kupuje gry dopiero na wyprzedażach

Zgodnie z najnowszymi badaniami przeprowadzonymi przez specjalistów z firmy NPD, połowa pecetowych graczy w USA kupuje gry dopiero wtedy, kiedy znajdą się one na wyprzedaży. Grający mają średnio 38 lat, a przeciętny, roczny budżet ich gospodarstwa domowego to 69 tysięcy dolarów. Nie zabrakło też więcej interesujących statystyk związanych z rynkiem PC.

Firma NPD przeprowadziła w czerwcu w Stanach Zjednoczonych na 6225 respondentach powyżej 9 roku życia badanie mające na celu lepsze poznanie obecnego rynku PC. Pecetowcy stanowili w nim grupę 37% wszystkich ankietowanych. Zgodnie z ujawnionym przez analityków raportem, w zeszłym roku w cyfrowe kopie tytułów zaopatrzyło się 46 procent komputerowych graczy. Okazuje się, że w porównaniu do osób kupujących pudełkowe wersje wybranych produkcji, osoby pobierające gry za sprawą cyfrowej dystrybucji dużo rzadziej płacą za nie pełną cenę. Z badania wynika, że obecnie połowa graczy PC ma tendencję do oczekiwania na obniżki i wyprzedaże, i dopiero w trakcie ich trwania dokonuje zakupów. Jak przyznał jeden analityków z NPD, Liam Callahan:

„Oczekiwania konsumentów mogą stanowić największą barierę na drodze do maksymalizacji wydatków graczy na tytuły pecetowe. Odkąd połowa graczy PC gra na komputerze w tytuły dostępne cyfrowo i/lub na nośnikach fizycznych, oczekując, że za chwilę rozpocznie się wyprzedaż, wydawcy i sprzedawcy detaliczni muszą lepiej reagować na te oczekiwania.”

Logo NPD Group.
Logo NPD Group.

Oprócz tego poznaliśmy garść innych ciekawych statystyk. Pecetowcy z grupy testowej (dla przypomnienia stanowiącej 37% wszystkich badanych) spędzają średnio przy swoich tytułach 6,4 godzin tygodniowo. 56% osób z tej grupy uznana została za casuali, natomiast reszta, 44% - za „core gamers”, a więc grających w gry z takich gatunków jak: przygodowe gry akcji, bijatyki, MMO, wyścigi, strategie czasu rzeczywistego (RTS), RPG-i, strzelanki i tytuły sportowe. Liam Callahan przyznał jednak, że grupa graczy PC nie jest jednolita i tym samym – bardzo zróżnicowana na wielu płaszczyznach. Z danych wynika też, że na PC gra tylko dwa procent więcej mężczyzn niż kobiet (stosunek 51-49 procent). Grający mają średnio 38 lat, a przeciętny, roczny przychód ich gospodarstwa domowego to 69 tysięcy dolarów.