Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2020, 12:41

autor: Froozyy

Polak czwarty raz z rzędu mistrzem Europy w LoL-a

Wczoraj w finale letniego splitu europejskiej ligi LoL-a zmierzyły się drużyny G2 Esports oraz Fnatic. Barwy obu ekip reprezentują Polacy, ale to Marcin „Jankos” Jankowski, grający w G2, po raz czwarty z rzędu sięgnął po trofeum.

W tę niedzielę odbył się finał letniego splitu europejskiej ligii LoL-a. W starciu o puchar kolejny raz w historii zmierzyły się drużyny G2 Esports oraz Fnatic. Co ciekawe, w obu ekipach na pozycji dżunglera grają obecnie Polacy – Marcin „Jankos” Jankowski oraz Oskar „Selfmade” Boderek. Już drugi raz w tym roku to ten pierwszy, wraz ze swoją drużyną G2, sięgnął po zwycięstwo, pokonując przeciwników 3-0 (to dla jego zespołu ósmy wygrany split w historii oraz czwarty z rzędu). Niech Was jednak nie zmyli sam wynik finału, ponieważ mecze były naprawdę wyrównane, a Fnatic miało wygraną na wyciągnięcie ręki przynajmniej na jednej mapie.

G2 Esports nie miało łatwej drogi do finałowego spotkania – we wcześniejszym etapie przegrali z Fnatic 3-2, przez co musieli zmierzyć się z Rogue w tzw. „dolnej drabince”, gdzie po wyrównanych starciach pokonali ich 3-2. Dzięki temu mogli udowodnić wszystkim w finale, kto faktycznie jest najlepszy w Europie. Do zwycięstwa G2 przyczynił się w głównej mierze duński zawodnik grający na środkowej alei - Rasmus „Caps” Borregaard Winther, który wczoraj pokazał się od swojej najmocniejszej strony. Został również wybrany najlepszym zawodnikiem regularnego sezonu (z ang. MVP).

Koniec splitu w regionalnych ligach oznacza również, że powoli zbliżają się mistrzostwa świata League of Legends. Ich start zaplanowany jest na 25 września tego roku. Europę reprezentować będą cztery zespoły – G2 Esports, Fnatic, Rogue oraz MAD Lions. Tym samym o sięgnięcie po najważniejsze trofeum szansę dostanie aż czterech Polaków. Wspomniani wcześniej Marcin „Jankos” Jankowski oraz Oskar „Selfmade” Boderek, a także Kacper „Inspired” Słoma i Oskar „Vander” Bogdan” z Rogue. Której drużynie i zawodnikom będziecie kibicować?

Polak wygrywa 4. split z rzędu w europejskiej lidze LoL-a - ilustracja #1
Od lewej: Selfmade, Jankos, Inspired oraz Vander.