Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 7 września 2020, 12:58

autor: Adrian Werner

AMD zaczęło sprzedawać rowery

Firmie AMD już nie wystarcza sprzedaż kart graficznych i procesorów. Przedsiębiorstwo rozpoczęło sprzedaż rowerów.

AMD zaczęło sprzedawać rowery - ilustracja #1
Kierunek ekspansji oferty AMD jest zaskakujący.

Jeśli chodzi o rynek kart graficznych zeszły tydzień należał do korporacji Nvidia, która po miesiącach spekulacji zapowiedziała wreszcie nowych członków rodziny GeForce. To jednak konkurencyjna firma AMD zafundowała nam największą niespodziankę, poszerzając swoją ofertę o rowery.

W sklepiku na stronie dla fanów do standardowych produktów takich jak koszulki czy bluzy dołączyły właśnie dwie propozycje dla cyklistów: Custom Cruiser Bike oraz Custom Mountain Bike. Pierwszy z nich to tradycyjny rower wielofunkcyjny, a drugi to wariant górski. Oba dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, przyozdobionych logiem AMD.

Każdy z rowerów kosztuje 299 dolarów, czyli w przeliczeniu ok. 1112 złotych. Niestety, nie ma możliwości zamówienia ich spoza Stanów Zjednoczonych.

Niektórzy fani żartują, że rowery te są odpowiedzią na ujawnione modele GeForce, ale w rzeczywistości AMD szykuje się już do zapowiedzi swoich nowych kart. Firma pod koniec sierpnia udostępniła własną mapę do rozgrywek w Fortnite, na której gracze rywalizują o szansę na wygranie peceta do gier. Streamerka MissGinaDarling znalazła w niej ukrytą sekcję z informacją, że na arenę wkrótce trafi coś dużego.

Ten easter egg to najpewniej część kampanii marketingowej mającej, podkręcić atmosferę przed ujawnieniem nowych kart AMD.

  1. Oficjalna strona AMD