Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2017, 19:33

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Pokemon Ultra Sun i Ultra Moon kulminacją serii na 3DS-ie

Zaplanowane na listopad bieżącego roku gry Pokemon Ultra Sun i Pokemon Ultra Moon będą ostatnimi głównymi produkcjami z serii na handheldzie 3DS, gdyż studio Game Freak osiągnęło absolutny limit możliwości oferowanych przez ten sprzęt.

W rozmowie z dziennikarzem serwisu IGN Shigeru Ohmori, reżyser ze studia Game Freak, wyjawił, że Pokemon Ultra Sun i Pokemon Ultra Moon będą zwieńczeniem serii na handheldzie 3DS i ostatnimi głównymi grami z cyklu przeznaczonymi na ten sprzęt. Dlaczego? Odpowiedź jest dość prosta – deweloper osiągnął już maksimum możliwości, które można wycisnąć z kieszonsolki.

„Gdy robiliśmy Pokemon X i Y, staraliśmy się popchnąć 3DS-a do jego granic możliwości i myśleliśmy, że się nam udało. Jednak przy okazji Sun i Moon całkowicie przeprojektowaliśmy system i okazało się, że udało nam się wycisnąć jeszcze więcej. W przypadku Ultra Sun i Ultra Moon staraliśmy się osiągnąć absolutny limit możliwości i czujemy, że więcej już się nie uda. Traktujemy więc te gry jako kulminację naszej pracy z 3DS-em” – stwierdził Ohmori.

Pokemon Ultra Sun i Ultra Moon kulminacją serii na 3DS-ie - ilustracja #1

Tego typu stwierdzenie nie jest zbyt zaskakujące. Handheld zadebiutował na rynku w 2011 roku i już wtedy nie był najmocniejszym tego typu urządzeniem na rynku (w grudniu tego samego roku pojawił się potwór w postaci PS Vita). Studiu Game Freak udało się jednak wycisnąć sporo mocy z niepozornej kieszonsolki i stworzyć kilka bardzo udanych produkcji. Poza tym, chyba ważniejszym czynnikiem jest fakt, że firma pracuje obecnie nad kolejną odsłoną serii Pokemon, ale tym razem przeznaczoną na Switcha. Niestety nie wiemy na jej temat praktycznie nic. Zdradzono jedynie, że projekt ukaże się w 2018 roku albo i później. Z kolei Pokemon Ultra Sun i Pokemon Ultra Moon zadebiutują na 3DS-ie 17 listopada bieżącego roku.