Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 kwietnia 2017, 13:20

Pokemon GO z 65 mln graczy w miesiącu. Gra wkrótce dostanie opcje kooperacyjne

Studio Niantic poinformowało, że każdego miesiąca w Pokemon GO bawi się 65 milionów graczy. Autorzy zdradzili także, że gra wkrótce otrzyma opcje rozgrywki kooperacyjnej.

Pokemon GO wkrótce dostanie opcje kooperacyjne. -  Pokemon GO z 65 mln graczy w miesiącu. Gra wkrótce dostanie opcje kooperacyjne - wiadomość - 2017-04-11
Pokemon GO wkrótce dostanie opcje kooperacyjne.
POKEMON GO W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Niantic
  2. Wydawca: The Pokemon Company
  3. Platformy: iOS, Android
  4. Data premiery: lipiec 2016 r.
  5. Model biznesowy: free-to-play

Szaleństwo na punkcie Pokemon GO mocno już opadło, ale mimo to tytuł wciąż radzi sobie wyśmienicie. Autorzy, czyli ludzie ze studia Niantic pochwalili się na oficjalnym blogu, że w produkcję każdego miesiąca bawi się ponad 65 milionów graczy na całym świecie.

Jednocześnie twórcy obiecali, że ich przygoda z Pokemon GO dopiero się rozpoczęła i mają w planach wiele atrakcji dla fanów. W najbliższych planach jest wypuszczenie aktualizacji, która wzbogaci grę o rozgrywkę kooperacyjną. Moment na wprowadzenie tych elementów nie jest przypadkowy, gdyż ocieplająca się pogoda sprawia, że ludzie coraz więcej czasu spędzają na świeżym powietrzu, i deweloperzy chcą to wykorzystać do zwiększenia popularności swojego dzieła.

Przypomnijmy, że Pokemon GO dostępne jest na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Na obu gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Produkcja zadebiutowała w lipcu 2016 r. i okazała się gigantycznym sukcesem. Do końca ubiegłego roku wygenerowała przychód w wysokości 950 mln dolarów.

Doskonałe wyniki nie znaczą jednak, że nie mogło być lepiej. Największym problemem Pokemon GO okazało się powolne tempo rozwoju i przez wiele miesięcy wprowadzane zmiany były jedynie kosmetyczne. W tym roku autorzy nie chcą powtórzyć tego błędu. W lutym dostaliśmy potężną aktualizację, która wprowadziła 80 nowych pokemonów, należących do tzw. drugiej generacji. Patch ten sprawił, że wielu graczy wreszcie dostało dobry powód do powrotu do gry i twórcy bez wątpienia liczą, że podobny efekt będzie miało dodanie rozgrywki kooperacyjnej.

  1. Oficjalna strona gry Pokemon GO
  2. Pokemon GO – kompendium wiedzy