Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 maja 2014, 20:03

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (5 - 11 maja 2014 r.)

W minionym tygodniu na polskim rynku działo się sporo. Lokalni dystrybutorzy zapowiedzieli wydanie kilku gier, jeden z najważniejszych nadchodzących projektów został przełożony na przyszły rok, a w Krakowie odbyła się impreza Digital Dragons.

W Dying Light zagramy dopiero w przyszłym roku. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (5 - 11 maja 2014 r.) - wiadomość - 2014-05-12
W Dying Light zagramy dopiero w przyszłym roku.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

King's Bounty: Mroczna Siła

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (5 - 11 maja 2014 r.) - ilustracja #2

Firma Cenega pochwaliła się, że do jej planów wydawniczych dołączyła gra King's Bounty: Mroczna Siła, czyli najnowsza odsłona popularnego cyklu turowówek fantasy. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i trafi do sprzedaży latem tego roku w sugerowanej cenie detalicznej 69,99 złotych.

Nabywcy wybiorą między angielską i polską (napisy) wersją językową. Za lokalizację odpowiada firma QLOC S.A.

Symulator Farmy 2014: Edycja Premium i Dodatek Ameryka

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (5 - 11 maja 2014 r.) - ilustracja #3

Natomiast firma Techland poinformowała o zamiarze wydania w naszym kraju rozszerzenia Dodatek Ameryka do gry Symulator Farmy 2014. Produkcja zaoferuje nową mapę, maszyny oraz rośliny uprawne i trafi do sprzedaży 15 maja w cenie 19,90 zł..

Tego samego dnia ukaże się także Symulator Farmy 2014: Edycja Premium. W jej skład wejdzie podstawowe wydanie gry oraz Dodatek Ameryka, jak również pełne wersje odrębnych tytułów w postaci Agricultural Simulator Historical Farming oraz Farming Giant. Cały ten zestaw sprzedawany będzie w cenie 59,90 zł.

Gry z czasopism

CD-Action

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (5 - 11 maja 2014 r.) - ilustracja #4

Do kiosków trafił nowy numer magazynu CD-Action. Pismo kosztuje 15,99 zł i dołączono do niego pełne wersje trzech gier:

  1. Tom Clancy’s H.A.W.X. 2
  2. Hospital Tycoon
  3. Overlord II

Pozostałe wieści

Dying Light dopiero w przyszłym roku

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (5 - 11 maja 2014 r.) - ilustracja #5

Studio Techland rozczarowało graczy wyczekujących gry Dying Light ogłaszając, że premiera nastąpi dopiero w przyszłym roku. Obecnie twórcy mają w planach wypuszczenie produkcji w lutym w wersjach na pecety oraz konsole PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4 i Xboks One. Podkreślono, że wszystkie te platformy są traktowane jednakowo i każda edycja ma prezentować wysoki poziom wykonania.

Get Even

Grupa naszych redaktorów udała się do siedziby studia The Farm 51. Na tej podstawie powstała zapowiedź gry oraz dwa materiały video ukazujące, jakie ambicje mają autorzy strzelanki Get Even.

  1. Fotorealistyczna grafika i nowoczesna narracja w Get Even - przyglądamy się intrygującej polskiej strzelaninie (zapowiedź)

Digital Dragons – nagrody dla najlepszych gier i raporty o polskich graczach

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (5 - 11 maja 2014 r.) - ilustracja #8

W miniony weekend w Krakowie odbyła się trzecia edycja imprezy Digital Dragons. Podczas niej zorganizowane liczne prezentacje zarówno rodzimych, jak i zagranicznych deweloperów. Ponadto rozdano nagrody dla najlepszych produkcji ubiegłego roku. W kategorii gier polskich wygrało Call of Juarez: Gunslinger studia Techland, pokonując Dead Island: Riptide, Deadfall Adventures, Shadow Warrior i Superhot.

Podczas tej samej imprezy odbyła się także pierwsza w Polsce edycja The BiG Indie Pitch, czyli konkursu gier mobilnych zorganizowanego przez medialny koncern Steel Media. W zabawie wzięło udział 32 polskich deweloperów, a grupa ekspertów wyłoniła trzy najlepsze projekty. Wygrało Foodo Kitchen studia Tutu Labs, w którym zajmiemy się przyrządzaniem deserów dla zabawnych potworów. Drugie miejsce zajęła strzelanka lotnicza Wings of Fire zespołu Dreamworld Engineers, a trzecią pozycję przyznano ekipie HotHead Balloon z opartą na baśniach braci Grimm przygotówką Lore.

Ponadto w trakcie Digital Dragons opublikowano badania dotyczące polskich graczy. Opracowano je w oparciu o ankiety wypełnione przez 3383 internautów w wieku 15–55 lat.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (5 - 11 maja 2014 r.) - ilustracja #9
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (5 - 11 maja 2014 r.) - ilustracja #10

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (5-9 maja 2014)
  2. Dark Souls II złowił dusze pecetowców. Top Empik - Tydzień 18
  3. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 10-11 maja