Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2012, 17:49

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 grudnia)

Rozpoczęty 3 grudnia tydzień przyniósł tylko jedną zapowiedź wydawnicza – polskiej wersji RaiderZ. Nie brakowało za to ciekawych promocji i plebiscytów.

Polska wersja RaiderZ zadebiutuje na początku przyszłego roku. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 grudnia) - wiadomość - 2012-12-09
Polska wersja RaiderZ zadebiutuje na początku przyszłego roku.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Cała branża, zarówno w naszym kraju, jak i na zachodzie, mocno wyhamowała, szykując się do zbliżających się świat.

Zapowiedzi wydawnicze

Polska wersja RaiderZ

RaiderZ to jedna z najpopularniejszych gier MMO ostatnich miesięcy. Po sukcesie wersji angielskiej i niemieckiej przyszedł czas na polską. Jej premiera nastąpi na początku przyszłego roku. W tym samym czasie ukaże się również aktualizacja 1.1, która wprowadzi masę nowości i poprawek.

Wieści

Wybierz najlepszy i najgorszy dubbing w plebiscycie Decybele 2012

Serwis dubscore.pl uruchomił tegoroczną edycję plebiscytu Decybele. W nim polscy gracze mogą wybrać najlepsze i najgorsze rodzime lokalizacje gier wideo z tego roku. Wśród liderów znajdziemy takie produkcje jak Diablo III, Epic Mickey 2: Siła dwóch, Medal of Honor: Warfighter, Halo 4 oraz Sorcery: Świat magii. Natomiast o niechlubny tytuł najgorszej lokalizacji walczą m.in. XCOM: Enemy Unknown, Kinect Star Wars i Uprising 44: Powstanie Warszawskie.

  1. Decybele 2012 – oficjalna strona plebiscytu

Nicolas Games dogadało się z Epic Games w sprawie licencji na Unreal Engine

Jakiś czas temu pisaliśmy o pozwie, jaki firma Epic Games skierowała przeciwko polskiemu studio Nicolas Games. Na szczęście wszystko wskazuje, że konflikt został zażegnany. Nicolas Games poinformowało o podpisaniu umowy z firmą Epic Games w sprawie wykorzystania silnika Unreal Engine 3 w grze Afterfall: InSanity oraz innych produkcjach.

Sprzedaż polskich magazynów branżowych w sierpniu 2012 roku

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy opublikował wyniki dane czasopism o tematyce komputerowej i grach video w sierpniu bieżącego roku. CD-Action obroniło pozycję lidera, ale mimo to sprzedało się o 26,7% gorzej niż w roku ubiegłym. Natomiast największy wzrost zaliczył Komputer Świat (o 18,22%). Po pełne dane odsyłamy do naszego podsumowania.

Polskie demo Bridge Project

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 grudnia) - ilustracja #2

Firma IQ Publishing udostępniła polskie demo gry logicznej Bridge Project, czyli następcy słynnej serii Pontifex. Zawiera ono sześć poziomów i możecie je pobrać z poniższych linków:

  1. Wersja PC: http://www.iqp.pl/media/BRIDGE_PROJECT_demo.zip
  2. Wersja MAC: http://www.iqp.pl/media/BridgeProjectDemo.Internat.app.zip

Gra ukaże sie w tym miesiącu, w sugerowanej cenie detalicznej 49,90 zł.

Zimowa promocja w Muve Digital

Polska platforma cyfrowej dystrybucji Muve Digital zorganizowała zimową promocję. W jej ramach obniżono ceny setek gier. Niektóre tytuły sprzedawane są nawet o 75% taniej. Promocja potrwa do 23 grudnia i warto śledzić jej przebieg, gdyż lista objętych nią produkcji regularnie się zmienia.

  1. Zimowa promocja ma muve.pl

Polak wicemistrzem świata w FIFA 12

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (3 - 9 grudnia) - ilustracja #3

W trakcie rozegranego w Chinach turnieju World Cyber Games wicemistrzem świata w FIFA 12 został nasz rodak - Bartek „Bartas” Tritt. Polak w finale rozgrywek uległ w rzutach karnych Niemcowi Kai „deto” Wollinowi. Przebieg tego starcia możecie obejrzeć poniżej:

  1. Obejrzyj mecze finałowe Bartasa z deto (od min. 59:40)

Polski filmik w czołówce konkursu Saxxy Awards

Ogłoszono finalistów Saxxy Awards, czyli konkursu, który wyłania najlepsze filmiki stworzone w oparciu o Source Filmmaker. Zwycięzcą w kategorii "Akcja" Został film Meet the Dumpster Diver autorstwa polaka korzystającego z ksywki Populus.

Ciekawe linki

gry