Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2012, 19:40

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 października - 4 listopada)

W tym tygodniu na polskim rynku nie działo się zbyt wiele, co było oczywiście zasługą świąt. Z ciekawszych rzeczy warto wymienić ujawnienie daty wydania polskiej wersji konsolowego XCOM: Enemy Unknown, zapowiedź nocnej imprezy z okazji premiery Halo 4 oraz poszerzenie jednej z tanich serii o nowe tytuły.

Real Boxing. - 2012-11-04
Real Boxing.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Z powodu świąt nie działo się zbyt wiele, więc zapewne w przyszłym tygodniu możemy liczyć na wysyp nowych informacji od rodzimych dystrybutorów.

Zapowiedzi wydawnicze

Polska wersja konsolowego XCOM: Enemy Unknown

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 października - 4 listopada) - ilustracja #2

Pecetowcy cieszą się polską wersją gry XCOM: Enemy Unknown już od kilku tygodni. Natomiast gracze konsolowi do tej pory mogli nabyć jedynie wersją anglojęzyczną. Teraz ma to wreszcie ulec zmianie. Firma Cenega ogłosiła, że gra zostanie wydana 9 listopada na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3 w pełnej polskiej wersji językowej. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 179,99 złotych.

Symulator Transportu Ciężkiego 2

Natomiast firma Techland poinformowała, że 20 listopada wyda grę Symulator Transportu Ciężkiego 2. Produkcja ukaże się w polskiej wersji językowej w ramach serii wydawniczej Niesamowite Maszyny. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 49,90 zł.

Real Boxing

Natomiast specjalizująca się w grach mobilnych firma Vivid Games zapowiedziała, że w listopadzie wyda grę Real Boxing. Produkcja ukaże sie na urządzenia działające pod kontrolą systemu iOS. Ciekawie prezentuje sie zwłaszcza opcja kontrolowania postaci za pomocą gestów. Przypomina to rozwiązania z Kinecta. Kamera z iPhone lub iPada rejestrować będzie nasze ruchy, a akcja wyświetlana ma być na telewizorze.

Tanie serie

BioShock 2 - 2012-11-04
BioShock 2

16 listopada tania seria wydawnicze Pomarańczowa Kolekcja firmy Cenega wzbogaci się o sześć nowych pozycji:

  1. BioShock 2
  2. Borderlands
  3. Dead Rising 2
  4. Mafia II
  5. Sid Meier's Civilization IV: Wydanie Kompletne (zestaw zawiera grę plus dodatki Warlords i Beyond the Sword)
  6. Wings of Prey: Złota Edycja (Wings of Prey: Skrzydła Chwały plus dodatek Wings of Luftwaffe)

Tradycyjnie każda z tych pozycji ukaże się w sugerowanej cenie detalicznej 29,99 zł.

Pozostałe wieści

Impreza premierowa Halo 4

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 października - 4 listopada) - ilustracja #4

Z okazji premiery gry Halo 4 polski oddział firmy Microsoft zamierza zorganizować specjalną imprezę. Odbędzie się ona 6 listopada, pod Pałacem Kultury i Nauki. Zabawa ruszy o 18:00. Na przybyłych graczy czeka sporo atrakcji, w tym gadżety i kody DLC. Warto stawić się wcześnie, gdyż pierwsze 200 osób otrzyma 3 miesięczne złote abonamenty Xbox Live. Przy okazji warto wspomnieć, że dowiedzieliśmy się również, że w polskiej wersji Halo 4 w roli Master Chiefa usłyszymy Krzysztofa Banaszyka.

Ciekawe linki