Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2013, 18:44

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 listopada 2013 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku ponownie należał do spokojnych. Zapowiedziano rychłe wydanie dwóch gier, a kilka firm zorganizowało ciekawe promocje swoich produktów.

Elemental: Fallen Enchantress - Legendary Heroes zostanie wydane w naszym kraju przez firmę Cenega. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 listopada 2013 r.) - wiadomość - 2013-11-18
Elemental: Fallen Enchantress - Legendary Heroes zostanie wydane w naszym kraju przez firmę Cenega.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Elemental: Fallen Enchantress - Legendary Heroes

Firma Techland poinformowała o zamiarze wydania w naszym kraju dodatku Elemental: Fallen Enchantress - Legendary Heroes. Jest to rozszerzenie samodzielne, więc nie wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Premiera nastąpi 20 listopada, a sugerowana cena detaliczna została ustalona na poziomie 69,90 zł. Produkcja ukaże się wyłącznie na pecety i dostępna będzie w polskiej wersji językowej.

Ben 10 Omniverse 2

Z kolei firma Cenega zapowiedziała, że 22 listopada na półki polskich sklepów trafi Ben 10 Omniverse 2. Produkcja dostępna będzie na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 w oryginalnej angielskiej wersji językowej. Sugerowana cena detaliczna ustalona została na poziomie 199,99 złotych. W grze ponownie wcielimy się w nastolatka imieniem Ben Tennyson, który tym razem uda się na pokład międzygalaktycznego statku wojennego rasy Incurseans.

Pozostałe wieści

Wypróbuj PlayStation 4 przed premierą

Rodzimy oddział firmy Sony zamierza zorganizować ciekawą akcję promocyjną PlayStation 4. Od 23 listopada w kilku centrach handlowych zostaną otwarte specjalne strefy, gdzie będzie można wypróbować konsolę przed premierą. Akcja obejmie następujące sklepy:

 1. C.H. Arkadia w Warszawie.
 2. Galeria Bałtycka w Gdańsku.
 3. Stary Browar w Poznaniu.
 4. Silesia City Center w Katowicach

Akcja odbędzie się w dniach 23-29 listopada. Na specjalnie przygotowanych stoiskach pojawią się takie gry jak Assassin’s Creed IV: Black Flag, Killzone: Shadow Fall, Knack czy Just Dance 2014.

Promocja Supercenowa Gwiazdka Simowa

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 listopada 2013 r.) - ilustracja #2

Natomiast rodzimy oddział firmy Electronic Arts wystartował z promocją nazwaną Supercenowa Gwiazdka Simowa. W jej ramach mocno przecenionych (nawet o 40%) zostało kilka produkcji, w tym SimCity oraz The Sims 3 wraz z dodatkami. Akcja objęła zarówno sklepy detaliczne, jak i dystrybucję elektroniczną. Spodziewane ceny to:

 1. The Sims 3 – za 99,90 zł
 2. The Sims 3: Rajska Wyspa – za 79,90 zł
 3. The Sims 3: Skok w Przyszłość – za79,90 zł
 4. pozostałe dodatki do gry The Sims 3 – za 59,90 zł
 5. SimCity – za 99,90 zł

Zachodnia premiera Deadfall Adventures

W minionym tygodniu zadebiutowała również gra Deadfall Adventures, czyli pierwszoosobowa strzelanka rodzimego studia The Farm 51. Recenzje są raczej mieszane i obecnie produkcja posiada średnią ocen 63% według serwisu Metacritic. Nasz serwis wystawił jej 7/10.

 1. Recenzja gry Deadfall Adventures - Indiana Jones i Uncharted w jednym

Warto przy okazji przypomnieć, że produkcja zaliczyła w naszym kraju lekki poślizg i trafi na półki polskich sklepów dopiero 22 listopada.

Ciekawe linki

 1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (12-15 listopada 2013)
 2. W Polsce Duchy uległy konkurencji. Empik top 10 - Tydzień 45
 3. Gry w pudełkach: najciekawsze promocje na weekend 16-17 listopada
 4. Polska premiera XCOM: Enemy Within
 5. SimCity: Miasta Przyszłości debiutuje na polskim rynku
 6. Premiera LEGO Marvel Super Heroes