Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2015, 20:39

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 czerwca 2015 r.)

W minionym tygodniu do sprzedaży trafiły dwie polskie gry, jedna tania seria wydawnicza wzbogaciła się o kilka nowych produkcji, a niewielki rodzimy zespół rozpoczął zbieranie środków w serwisie Kickstarter na dwuwymiarowe taktyczne RPG.

Kontrowersyjne Hatred trafiło do sprzedaży. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 czerwca 2015 r.) - wiadomość - 2015-06-09
Kontrowersyjne Hatred trafiło do sprzedaży.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Tanie serie

Premium Games

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 czerwca 2015 r.) - ilustracja #2

Wydawana przez firmę Cenega tania seria Premium Games wzbogaciła się o dwie nowe pozycje w postaci:

  1. Wasteland 2
  2. Risen 3: Władcy Tytanów

Gry dostępne są w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej. Sugerowana cena detaliczna dla obu produkcji wynosi 79,99 zł.

Pozostałe wieści

Premiera Hatred

W minionym tygodniu do sprzedaży trafiła najbardziej kontrowersyjna gra tego roku, czyli brutalna strzelanka Hatred, autorstwa polskiego studia Destructive Creations. Produkcja dostępna jest w wyłącznie w dystrybucji cyfrowej, gdzie można ją kupić już od 53 złotych.

  1. Recenzja gry Hatred - kontrowersyjny Postal znad Wisły jest niezły, choć nie bezbłędny

Premiera gry Steampunker na Androida

Użytkownicy systemy iOS już od dłuższego czasu mogą bawić się grą logiczną Steampunker, autorstwa polskiego studia Telehorse. W minionym tygodniu wreszcie ukazała się wersja na Androida.

W grze wcielamy się w młodego mężczyznę imieniem Vincen, który musi przeszkodzić złym robotom w rozpoczęciu inwazji na Ziemię. Dokonujemy tego rozwiązując coraz trudniejsze zagadki, z których większość polega na manipulowaniu różnorodnymi maszynami.

  1. Steampunker w Google Play
  2. Steampunker w App Store

Hellraid - prace mogą zostać wznowione jeszcze w tym roku

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 czerwca 2015 r.) - ilustracja #4

Kilka tygodni temu studio Techland poinformowało o zawieszeniu prac nad Hellraid. Wielu graczy uznało, że oznacza to faktyczny koniec tego projektu. Jednak okazało się, że jest inaczej. Twórcy zapewnili, że mogą wskrzesić tę produkcję jeszcze w tym roku.

Wielki sukces Dying Light sprawił, że studio chce się obecnie skoncentrować na rozwijaniu tej gry, ale powinno to dobiec końca w trzecim kwartale tego roku. Wtedy twórcy powrócą do Hellraid, choć jednocześnie projekt zostanie mocno przerobiony.

Ponadto Techland ma również w dalszych planach kolejną odsłonę cyklu Call of Juarez. Prawdopodobnie będzie to gra podobna do Call of Juarez: Gunslinger, czyli mniejsza produkcja, przeznaczona do dystrybucji elektronicznej.

Ruszył Kickstarter Regalia - Of Men And Monarchs

W serwisie Kickstarter ruszyła zbiorka na grę Regalia - Of Men And Monarchs autorstwa polskiego studia Pixelated Milk. Cel minimalny ustalono na poziomie 40 tysięcy dolarów, a akcja dobiegnie końca 3 lipca.

Gra będzie taktycznym RPG zainspirowanym japońskimi przedstawicielami tego gatunku. Zabawę wzbogacą proste elementy ekonomiczne, w ramach których będziemy zarządzali i rozbudowywali wioskę.

Regalia - Of Men And Monarchs zmierza na pecety, a premiera ma nastąpić pod koniec przyszłego roku.

  1. Regalia - Of Men And Monarchs – strona Kickstartera
  2. Regalia - Of Men And Monarchs w Steam Greenlight

Ciekawe linki