Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2015, 13:10

autor: Draug

Podsumowanie targów PGA 2015 – 66 tysięcy uczestników i inne dane

Organizatorzy podsumowali targi Poznań Game Arena 2015, które odbyły się w miniony weekend. Odbębniono wielki sukces, ujawniając, że imprezę odwiedziło nieco ponad 66 tysięcy osób. Podano też inne ciekawe dane.

Na razie Poznań Game Arena pozostaje hegemonem wśród polskich imprez growych, ale pozycji targów może zagrozić Warsaw Games Week.
Na razie Poznań Game Arena pozostaje hegemonem wśród polskich imprez growych, ale pozycji targów może zagrozić Warsaw Games Week.
Poznań Game Arena 2015 w liczbach:
  • Czas trwania: 3 dni (16-18 października 2015)
  • Obszar targów: 8 wielkich pawilonów Międzynarodowych Targów Poznańskich
  • Liczba wystawców: 130
  • Liczba stanowisk do grania: 800
  • Liczba uczestników: 66254

Poznań Game Arena (a właściwie Targi Gier, Rozgrywki i Multimediów Poznań Game Arena) to obecnie największa growa impreza w naszym kraju. Organizatorzy podsumowali już ostatnią jej edycję, która odbyła się w miniony weekend, potwierdzając dominującą pozycję tych targów w Polsce. W dniach 16-18 października przez osiem pawilonów kompleksu Międzynarodowych Targów Poznańskich przewinęły się 66254 osoby – prawie siedem tysięcy więcej niż w ubiegłym roku. Wśród atrakcji znalazło się 130 wystawców i 800 stanowisk do grania (dwanaście miesięcy temu było ich, odpowiednio, 105 i 700). Ogółem organizatorzy mówią o wielkim sukcesie, podkreślając w podsumowaniu bogactwo programu, niezwykłość atmosfery itp. Więcej szczegółów (wraz z galerią zdjęć) znajdziecie w oficjalnym artykule.

Jak każda szanująca się impreza growa, targi Poznań Game Arena gościły cosplayerów. Na zdjęciu zwycięzca konkursu w stroju Dovahkiina z The Elder Scrolls V: Skyrim. - Podsumowanie PGA 2015 – 66 tysięcy uczestników i inne dane o targach - wiadomość - 2015-10-19
Jak każda szanująca się impreza growa, targi Poznań Game Arena gościły cosplayerów. Na zdjęciu zwycięzca konkursu w stroju Dovahkiina z The Elder Scrolls V: Skyrim.

Warto jeszcze wspomnieć o strefie gier indie, w której pojawiło się kilkudziesięciu deweloperów ze swoimi dziełami. W tym roku zorganizowano plebiscyt na najlepsze stoisko oraz największe odkrycie. W pierwszej z wymienionych kategorii zatriumfował Sos Sosowski (twórca McPixela), natomiast niespodzianką targów ogłoszono Kopanito All-Stars Soccer (oldskulową grę piłkarską od studia Merixgames).

Więcej informacji na temat atrakcji dostępnych podczas ostatniej edycji Poznań Game Arena znajdziecie w naszej czwartkowej wiadomości o targach.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.