Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2012, 13:30

autor: Sarge

Podpisz petycję wspierającą aresztowanych twórców gry ArmA III

Społeczność graczy uruchomiła petycję mającą być wyrazem wsparcia dla aresztowanych twórców gry ArmA III. Podpisy można składać na nowo założonej stronie internetowej, a akcję wspiera studio Bohemia Interactive odpowiedzialne za nową odsłonę serii taktycznych strzelanin.

W sieci uruchomiono stronę internetową wzywającą do wsparcia dwóch pracowników studia Bohemia Interactive, którzy 9 września zostali aresztowani na greckiej wyspie Lemnos pod zarzutem szpiegostwa. Chociaż witryna została otwarta przez społeczność fanów, to inicjatywę oficjalnie wspiera sam deweloper.

Organizatorzy akcji proszą graczy o podpisanie petycji, która ma być wyrazem protestu przeciw aresztowaniu Ivana Buchty i Martina Pezlara, a więc dwóch członków studia Bohemia Interactive. W chwili pisania tej wiadomości złożono ok. 2700 podpisów. Raczej nie wpłyną one bezpośrednio na sytuację pechowych pracowników, ale można w ten sposób okazać swoją solidarność z nimi.

Podpisz petycję wspierającą aresztowanych twórców gry ArmA III - ilustracja #1
Kolejno od lewej: Ivan Buchta oraz Martin Pezlar

Przypomnijmy, że aresztowanie miało miejsce 9 września. Przechwycono wówczas aparaty fotograficzne ze zdjęciami i nagraniami instalacji wojskowych zlokalizowanych na greckiej wyspie Lemnos. Uznano to za oznakę szpiegostwa, podczas gdy pracownicy studia Bohemia Interactive przygotowywali podobno materiały mające pomóc w odtworzeniu prawdziwych miejsc w nadchodzącej grze ArmA III. W wypuszczonym kilka dni temu oficjalnym oświadczeniu deweloper utrzymywał, że pracownicy byli jedynie na wakacjach, a ich pobyt w Grecji nie miał nic wspólnego z pracami nad ArmA III.

ArmA III to kolejna odsłona realistycznych strzelanek taktycznych, która w 2013 roku ukaże się na PC. Akcja tej produkcji ma rozgrywać się na wyspach Agios Efstratios i właśnie Lemnos. Gracze utrzymają dużą swobodę działania zarówno w kwestiach indywidualizacji uzbrojenia czy wykorzystania dostępnych pojazdów, jak i różnorodności zagrań taktycznych. W pełnej wersji znajdzie się kampania dla jednego gracza oraz tryb multiplayer.