Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 sierpnia 2015, 11:45

autor: Jiker

Pocket Platoons - wojenna strategia zadebiutuje 27 sierpnia

27 sierpnia na rynku zadebiutuje Pocket Platoons - dwuwymiarowa gra strategiczna na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS. W grze firmy En Masse Entertainment, znanej z gry MMO TERA, dołączymy do Aliantów lub Państw Osi i stoczymy zaciekłe turowe boje, rozgrywane w realiach II wojny światowej.

Firma En Masse Entertainment – wydawca popularnej, pecetowej gry MMO TERA – ujawniła swoją drugą (po arcade’owym shooterze Fruit Attacks) grę na urządzenia mobilne. Jest nią Pocket Platoons od koreańskiego studia Picneko Creative, strategia utrzymana w klimatach II wojny światowej. Tytuł zostanie wydany na smartfonach i tabletach z systemami Android oraz iOS 27 sierpnia tego roku w modelu darmowym z zupełnie opcjonalnymi mikropłatnościami.

W Pocket Platoons dołączymy do jednej z dwóch frakcji: Aliantów lub Państw Osi, i weźmiemy udział w największym konflikcie zbrojnym w historii. Dokonamy tego nie tylko w ramach obszernej kampanii solowej (podzielonej na ponad 300 etapów i oferującej setki misji do zaliczenia), ale też ciekawie zrealizowanego multiplayera, dopuszczającego możliwość toczenia walk w trybie PvP, a także koalicyjnych bitew rozgrywanych z udziałem dziesięciu graczy (po pięciu na każdą ze stron konfliktu).

Jeśli chodzi o podstawowe założenia rozgrywki, Pocket Platoons nie będzie odbiegać zanadto od typowych przedstawicieli gatunku mobilnych gier strategicznych. Naszym podstawowym zajęciem będzie systematyczne rozwijanie bazy (m.in. budowa struktur obronnych, konstruowanie budynków). Odpowiednio wyposażona kwatera główna będzie doskonałym miejscem do produkcji i ulepszania jednostek, wchodzących w skład armii, a także szkolenia oficerów, mogących w jednej chwili odmienić sytuację na polu bitwy.

Na potrzeby Pocket Platoons twórcy opracowali rozbudowany i rozwojowy system walki. Starcia, rozgrywane z podziałem na tury, odbywać się będą na niewielkich mapach, podzielonych na dwie części. Na jednej z nich umieścimy nasze jednostki, biorąc przy tym pod uwagę losowo generowany układ osłon i przeszkód, natomiast drugą zajmie rywal. System walki ma cechować taktyczna głębia, wynikająca m.in. z dużego zróżnicowania jednostek, jakie wystawimy do walki.

Cechą charakterystyczną gry jest dwuwymiarowa szata graficzna, utrzymana w nieco karykaturalnym stylu, przywodzącym na myśl technikę super deformed. W efekcie postacie żołnierzy, wszelkiego rodzaju pojazdy i machiny wojenne prezentują się bardzo kreskówkowo. Z pewnością obrana stylistyka odrzuci część graczy, niemniej warto dać Pocket Platoons szansę. Wszystko wskazuje na to, że w nasze ręce trafi rozbudowana i oferująca wiele godzin zabawy wojenna gra strategiczna.