Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 lipca 2020, 15:25

autor: AlexB

Plotka: w MCU pojawi się film lub serial o Illuminatach

W sieci pojawiła się plotka, że Marvel Studios przymierza się do stworzenia produkcji opowiadającej o Illuminatach – znanej z komiksów grupie niezwykle inteligentnych superbohaterów. W oryginale w jej skład wchodzili między innymi Tony Stark, Stephen Strange, profesor Charles Xavier czy Reed Richards.

Przeszło rok minął od premiery Spider-Mana: Daleko od domu, czyli jak na razie ostatniego filmu stanowiącego część kinowego uniwersum Marvela. Przez ten czas w sieci pojawiło się mnóstwo plotek na temat przyszłych produkcji wchodzących w skład tego wielkiego projektu. Najnowszą puścił w obieg serwis The Illuminerdi. Według jego źródeł, Marvel Studios przymierza się do stworzenia produkcji opowiadającej historię znanej z komiksów grupy Illuminatów.

Plotka: w MCU pojawi się film lub serial o Illuminatach - ilustracja #1
Grupa Illuminatów zadebiutowała w komiksach Marvela 15 lat temu.

Illuminaci z Ziemi-616 po raz pierwszy pojawili się w komiksach Marvela w zeszycie New Avengers #7 wydanym w 2005 roku. Była to grupa niezwykle inteligentnych superbohaterów, powstała by zapobiec takim katastrofom, jak wojna między Kree a Skrullami. W jej skład początkowo wchodzili Namor, Tony Stark (Iron Man), Reed Richards (Mister Fantastic), Black Bolt (przywódca Inhumans), doktor Stephen Strange oraz profesor Charles Xavier. Przez lata wymieniali oni między sobą informacje oraz potajemnie przygotowywali strategie walki z największymi zagrożeniami. W pewnym momencie stali się oni nawet strażnikami wszechpotężnych Kamieni Nieskończoności. Niestety, w wyniku wydarzenia Secret Wars grupa przestała funkcjonować.

Według The Illuminerdi, ewentualna ekranizacja przygód Iluminatów, nosząca roboczy tytuł Marvel’s Illuminati, znajduje się na bardzo wczesnym etapie planowania i trudno w tym momencie powiedzieć na jej temat cokolwiek konkretnego. Nie wiadomo nawet, czy miałaby to być produkcja kinowa, czy też serial wyprodukowany dla Disney+. Jedyną potwierdzoną informacją jest to, że nad całością w roli producenta będzie czuwał Kevin Feige, czyli szef Marvel Studios i osoba, która przez lata pilnowała spójności MCU.

Plotka: w MCU pojawi się film lub serial o Illuminatach - ilustracja #2
Producentem potencjalnego filmu o Illuminatach z uniwersum Marvela będzie Kevin Feige.

Fanom kinowego uniwersum Marvela nie pozostaje zatem nic innego, jak czekać na oficjalną zapowiedź Marvel’s Illuminati. Najprawdopodobniej jednak nie będzie ona miała miejsca zbyt prędko. Zapewne będziemy musieli poczekać, aż w MCU pojawią się Reed Richards oraz Charles Xavier, co niestety raczej nie jest kwestią najbliższych kilku miesięcy. Lecz kto wie? Zawsze istnieje szansa, że Feige oraz jego podwładni nas zaskoczą i prezentacja nowej produkcji opartej na popularnych komiksach nastąpi szybciej niż nam się wydaje.

  1. Oficjalna strona internetowa Marvel Cinematic Universe