Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lipca 2020, 15:09

autor: Dameredet

LoL - Spirit Blossom i nowy tryb

Wczoraj do League of Legends powrócił Nexus Blitz – tryb rotacyjny, ciepło wspominany w społeczności graczy. Na serwerach pojawiła się również Lillia, nowa bohaterka. Jakie jeszcze nowości trafiły do gry?

Firma Riot postanowiła zafundować graczom prawdziwy event. Ostatnie wydarzenia w League of Legends ograniczały się do wydania nowych skórek i kilku zadań, za które można było zdobyć wymienialne na nagrody tokeny. Tym razem do LoL-a zawitało wiele nowości. Powrócił uwielbiany przez graczy Nexus Blitz, dodano nowego bohatera, którego można było zdobyć za darmo, a także wprowadzono fabularyzowane zadania Spirit Blossom.

Nexus Blitz

Nexus Blitz to wyjątkowy tryb; jak twierdzą sami twórcy, to tryb „eksperymentalny”, bo powstający przy udziale graczy. Otrzymał on własną mapę osadzoną w lesie Ionii – jednej z krain świata League of Legends. W tym trybie wszystko jest szalone i chaotyczne. W związku z tym, że na mapie funkcjonują jedynie 2 linie i duża dżungla, 5-osobowa drużyna dzieli się zadaniami w nieco inny sposób niż w normalnej grze. 2 osoby przyjmują rolę dżunglera (z automatycznie ustawionym Porażeniem), natomiast pozostałe 3 dzielą się liniami.

LoL - Spirit Blossom i nowy tryb - ilustracja #1
Koncept nowej mapy.

Gry w trybie Nexus Blitz nie trwają zbyt długo – przy wyrównanej walce jest to zazwyczaj ok.15 minut. Jeżeli zechcecie się poddać, to będziecie mogli to uczynić już w ósmej minucie (w normalnej grze musicie poczekać do piętnastej minuty).

Jak wygląda zabawa w Nexus Blitz? Standardowo, naszym celem jest zniszczenie Nexusu drużyny przeciwnej. W międzyczasie jednak pojawiają się szalone wydarzenia, za wygranie których można zdobyć przydatne ulepszenia.

W trakcie jednego meczu pojawią się 2-3 wydarzenia. Pierwsze z nich stanie się dostępne w piątej minucie rozgrywki. W tegorocznej edycji Nexus Blitz dostępnych jest 10 różnych wydarzeń, za które otrzymamy 10 różnych nagród. Szczegółowy opis wydarzeń znajdziecie na oficjalnej stronie.

Duchowe więzi

Z okazji duchowego rozkwitu w grze pojawiły się również misje fabularne. Noszą nazwę Duchowych Więzi. W celu rozpoczęcia zadań musimy porozmawiać z każdą z dziewięciu postaci. Podczas rozmowy pojawiają się opcje dialogowe, które jednak nie mają zbyt dużego wpływu na rozwój wydarzeń.

Każda postać posiada własne zadania, a szczegóły na ich temat zostały umieszczone na stronie wsparcia graczy.

Ważne jest, by porozmawiać z duchami przed rozpoczęciem gier. W przeciwnym razie nie zdobędziecie punktów więzi, które podnoszą rangę tego współczynnika z D do S. Punkty te pozwolą wam na odblokowanie nagród danej postaci.

Po uzyskaniu rangi S czeka nas jeszcze jedno zadanie. Możemy obdarować daną postać duchowym płatkiem, który odblokuje specjalną emotkę. Duchowe płatki zdobywamy przez wykonywanie misji rozrostu duchowych płatków. Jednakże nie uda nam się obdarować wszystkich postaci. Płatki zostały objęte limitem – 3 płatki dla wszystkich graczy, 5 dla tych, którzy zdecydowali się na zakup przepustki.

LoL - Spirit Blossom i nowy tryb - ilustracja #2

Na koniec wydarzenia czekają nas jeszcze wyjątkowe interakcje z postaciami, które obdarujemy płatkami. Deweloperzy zapowiedzieli, że duchy przyjdą „życzyć nam powodzenia w przyszłych przygodach, w których weźmiemy udział”.