Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2020, 14:00

autor: AlexB

Lillia - prezentacja nowej bohaterki w League of Legends

Studio Riot Games zaprezentowało Lillię – kolejną czempionkę, w którą będzie można wcielić się w popularnej MOB-ie League of Legends. Bohaterka powinna zadebiutować w grze 22 lipca wraz ze startem wydarzenia Duchowy Rozkwit.

W SKROCIE
  1. Riot Games zaprezentowało nową bohaterkę w League of Legends – Lillię.
  2. Jest to centauropodobna istota potrafiąca usypiać przeciwników.
  3. Powinna ona zadebiutować 22 lipca wraz ze startem letniego wydarzenia Duchowy Rozkwit.
  4. Ponadto w sieci pojawił się przeciek dotyczący nowego bohatera, który ponoć zmierza do League of Legends - Yone'a.

Na początku roku studio Riot Games opublikowało specjalny film, w którym mowa była między innymi o nowych bohaterach zmierzających do League of Legends w sezonie 2020. Padają w nim słowa na temat kolejnego dżunglera przygotowywanego przez twórców tej popularnej MOB-y. Po blisko pół roku od tej zajawki w końcu nadszedł czas na jego pełną prezentację. Poznajcie zatem 149 czempiona w League of Legends - Lillię.

Lillia - prezentacja nowej bohaterki w League of Legends - ilustracja #1
Według oficjalnego opisu, Lillia jest bardzo nieśmiałą i sympatyczną bohaterką.

Lillia jest centauropodobną istotą. Całe swoje dotychczasowe życie bohaterka spędziła samotnie w czarodziejskim lesie, opiekując się swoją matką - Śniącym Drzewem, które karmi się marzeniami sennymi różnych istot. Niestety, nagle sny przestają docierać do rodzicielki Lillii, przez co pogrąża się ona w chorobie. Dzielna bohaterka postanawia opuścić swoje schronienie i z magiczną gałązką w ręku wyrusza w podróż, której celem jest usypianie innych stworzeń, zbieranie ich snów do specjalnej kuli przymocowanej do końca jej kija i zapewnienie tym samym swojej matce odpowiedniej ilości energii, by mogła ona dalej żyć.

Pełną oficjalną biografię Lilli przeczytacie w tym miejscu. Natomiast poniżej możecie obejrzeć animację poświęconą bohaterce, której jakość, jak przystało na League of Legends, stoi na bardzo wysokim poziomie.

Umiejętnością pasywną Lilli, noszącą nazwę Dream-Laden Bough, jest nakładanie Sennego Pyłu na wszystkie cele, które zostaną trafione przez jej umiejętności. Zadaje on rozłożone w czasie obrażenia magiczne, które są zależne od maksymalnego poziomu zdrowia ofiary.

Po wciśnięciu klawisza Q Lillia wykona tzw. Blooming Blows. Zamachnie się ona swoim kijem, zadając magiczne obrażenia pobliskim przeciwnikom i fizyczne tym, którzy znajdują się na skraju stworzonego przez nią kręgu. Gdy atak się uda, prędkość poruszania się bohaterki zostanie dodatkowo zwiększona.

Klawisz W spowoduje aktywację umiejętności Watch Out! Eep! Bohaterka wykona potężne uderzenie, które zada obrażenia magiczne wszystkim przeciwnikom znajdującym się w zasięgu. Ci, którzy będą stali bliżej epicentrum ciosu, zostaną bardziej zranieni.

Klawisz E spowoduje, że Lillia wystrzeli wir nasion, który po trafieniu w przeciwnika zada mu obrażenia i na chwilę go spowolni. Umiejętność ta po angielsku nazywa się Swirlseed.

W końcu klawisz R włączy najpotężniejszy atak Lilli, nazwany Liting Lullaby. Bohaterka ześle kołysankę, która zadziała na wszystkich będących pod wpływem Sennego Pyłu. Będą oni robili się coraz wolniejsi, aż w końcu zostaną na chwilę uśpieni. Jeśli zostaną zaatakowani w tym stanie, wówczas otrzymają potężniejsze obrażenia (wszystkie opisy umiejętności via Game Rant).

Lillia - prezentacja nowej bohaterki w League of Legends - ilustracja #2
Oto, jak Lillia prezentuje się w samej grze.

Lillia powinna zadebiutować 22 lipca wraz ze startem letniego wydarzenia Duchowy Rozkwit. W jego ramach, prócz nowej bohaterki, pojawią się także alternatywne skórki zarówno dla niej, jak i Yasou, Teemo, Thresh oraz Vayne. Możecie je zobaczyć poniżej (via Boop.pl).

Lillia - prezentacja nowej bohaterki w League of Legends - ilustracja #3
Lillia - prezentacja nowej bohaterki w League of Legends - ilustracja #4
Lillia - prezentacja nowej bohaterki w League of Legends - ilustracja #5
Lillia - prezentacja nowej bohaterki w League of Legends - ilustracja #6
Lillia - prezentacja nowej bohaterki w League of Legends - ilustracja #7
Lillia - prezentacja nowej bohaterki w League of Legends - ilustracja #8

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że do sieci wyciekła grafika prezentująca kolejnego bohatera, który ma wkrótce pojawić się w League of Legends – Yone'a. O tym, czy jest ona prawdziwa, czy też stanowi sprawnie wykonany falsyfikat, powinniśmy przekonać się już wkrótce. Zważywszy jednak na to, że prezentację Lilli poprzedził podobny przeciek, możemy wstępnie założyć, że obecny również jest wiarygodny.

  1. Oficjalna strona gry League of Legends