Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2020, 12:12

Plotka: Resident Evil 8 zaoferuje troje grywalnych bohaterów

Mimo że nie doszło jeszcze do oficjalnej zapowiedzi Resident Evil 8, to do sieci regularnie trafiają różne plotki na temat tego, czego można się spodziewać po nowej grze firmy Capcom. Tym razem dowiedzieliśmy się więcej o grywalnych bohaterach.

Plotka: Resident Evil 8 zaoferuje troje grywalnych bohaterów - ilustracja #1
Według pogłosek Resident Evil 8 zostanie wydany pod tytułem Resident Evil: Village.

Firma Capcom w ostatnich latach rozpieszcza fanów popularnej serii Resident Evil. Choć dopiero w kwietniu odbyła się premiera remake’u Resident Evil 3, to coraz więcej słyszy się o ósmej pełnoprawnej odsłonie, która ma być utrzymana – podobnie jak Resident Evil VII: Biohazard – w konwencji FPP. Z wcześniejszych plotek dowiedzieliśmy się, że głównym bohaterem Resident Evil 8 będzie znany z „siódemki” Ethan Winters i najnowsze, wciąż nieoficjalne doniesienia potwierdzają to, ale grywalne postacie nie ograniczą się wyłącznie do niego.

Źródłem informacji jest ponownie Aesthetic Gamer, którego przecieki sprawdzały się w przeszłości. Ujawnił on na swoim Twitterze, że Resident Evil 8 zaoferuje trójkę grywalnych bohaterów. Dowiedzieliśmy się, że największą rolę odegra wspomniany wyżej Ethan, którym będziemy sterować przez około 50-60% rozgrywki. Drugą postacią zagramy przez 30-40% gry, natomiast trzecia zostanie zmarginalizowana i wcielimy się w nią raptem przez mniej więcej 10% całej przygody. Co więcej, każdym z bohaterów będzie grało się nieco inaczej, a sam system ma być rozwinięciem tego, co mogliśmy zobaczyć w Resident Evil VII: Biohazard, w którym graliśmy jako Mia przez około 20% rozgrywki. Pomysł wprowadzenia do gry kilku różnych postaci ma być tym razem lepiej zrealizowany i bardziej sensowny.

Według plotek Resident Evil 8 zadebiutuje na PC oraz konsolach obecnej i nadchodzącej generacji. Przewiduje się, że premiera gry odbędzie się w 2021 roku. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na oficjalne potwierdzenie, które powinno wkrótce nastąpić. Przypominamy, że Resident Evil VII: Biohazard zostało zapowiedziane około pół roku przed wydaniem.