Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2018, 11:00

autor: AlexB

Pliki RDR2 zapowiadają możliwość kupowania wozów i posiadłości w Red Dead Online?

Portal Rockstar Intel odkrył w plikach Red Dead Redemption II dane dotyczące możliwości kupna wozów oraz posiadłości w świecie gry. Niewykluczone, że są to wskazówki dotyczące zawartości nadchodzącego modułu sieciowego Red Dead Online.

Od premiery Red Dead Redemption II minął równo tydzień. Najnowsza odsłona kowbojskiego cyklu od studia Rockstar wciąż zbiera wyborne oceny i daje mnóstwo radości ogromnej grupie odbiorców. Dla części graczy sama zabawa to jednak nie wszystko. Prowadzeni ciekawością dokładnie analizują oni wszelkie dane ukryte w plikach w poszukiwaniu wskazówek na temat przyszłej zawartości. Tym razem specjalistom z Rockstar Intel udało się dokopać w nich do pewnych nieobecnych w tytule (przynajmniej na razie) kategorii w katalogach sklepów. Sugerują one, że w grze istnieje nieaktywna możliwość kupna wozów i posiadłości.

A może rzucić to wszystko i kupić ranczo? - Pliki RDR2 zapowiadają możliwość kupowania wozów i posiadłości w Red Dead Online? - wiadomość - 2018-11-02
A może rzucić to wszystko i kupić ranczo?

Na razie odnaleziono siedem wozów i dziesięć posiadłości (ich pełne listy znajdziecie tutaj i tutaj). Odkryte dane nie zdradzają jednak zbyt wielu szczegółów na ich temat. W większości brak nawet skrótowych opisów, a ceny (odpowiednio 500 dolarów za dowolną przyczepę i 1000 dolarów za każdy budynek) stanowią jedynie placeholder. Sama ich obecność działa jednak na wyobraźnię, gdyż trudno zakładać, że znalazły się one w plikach gry przez przypadek. Istnieje pewna możliwość, że elementy te pojawią się w którejś z przyszłych aktualizacji trybu dla pojedynczego gracza, lecz dużo bardziej prawdopodobne wydaje się, iż zostały one zaimplementowane z myślą wyłącznie o Red Dead Online.

Wniosek ten wydaje się logiczny, gdy spojrzymy na Grand Theft Auto Online. Tam kupowanie kolejnych posiadłości i pojazdów jest istotnym elementem zabawy. Trudno zatem uwierzyć, by w Red Dead Online opcje ograniczały się jedynie do możliwości zdobywania coraz lepszych koni (których nota bene krótka lista również znalazła się w wycieku) oraz broni. O tym, jak jednak będzie w istocie, przekonamy się jeszcze w tym miesiącu, kiedy to beta modułu sieciowego Red Dead Redemption II zadebiutuje na PlayStation 4 oraz Xboksie One (dokładna data nie została jeszcze ogłoszona). Według obietnic twórców ma on kłaść spory nacisk na elementy fabularne. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.