Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2020, 09:40

Plague Inc. pozwoli, dla odmiany, uratować świat

Plague Inc. to gra strategiczna, w której dążymy do zagłady ludzkości za pomocą śmiercionośnego wirusa – jednak ma się to zmienić. Tytuł zostanie wzbogacony o nowy tryb, pozwalający obronić nasz gatunek przed wyginięciem.

W SKRÓCIE

  • Plague Inc. dostanie nowy tryb – będziemy bronić ludzkości przed śmiercionośnym wirusem.
  • Na czas trwania pandemii rozszerzenie będzie darmowe.

W wiadomości opublikowanej przez Ndemic Creations, wydawcę Plague Inc., możemy przeczytać, że firma ma zamiar rozbudować swoją grę, zrywając z apokaliptycznym klimatem i wprowadzając nieco inną perspektywę – walki z wirusem.

Koniec tego panoszenia się! - Plague Inc. pozwoli, dla odmiany, uratować świat - wiadomość - 2020-03-24
Koniec tego panoszenia się!

Przy okazji wiadomości głoszącej, że Ndemic Creations wpłaciło na rzecz walki z koronawirusem 250 tys. dolarów, twórcy wspomnieli również, że do ich gry trafi opcja rozgrywki pozwalająca na walkę z zagrożeniem. Jest ona tworzona przy udziale ekspertów z WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) oraz GOARN (Global Outbreak Alert and Response Network). W trakcie trwania pandemii w nowy tryb będziemy mogli pograć za darmo. Ma on polegać na odpowiednim balansowaniu pomiędzy środkami zapobiegawczymi oraz rozwojem służby zdrowia.

O Plague Inc. było ostatnio dość głośno za sprawą jej rosnącej popularności oraz tego, że została z dnia na dzień zakazana w Chinach (powodów mogło być kilka). W dzisiejszych czasach gra, która zachęca gracza do doprowadzenia do zagłady ludzkości za pomocą stworzonego przez niego wirusa może budzić kontrowersje. Nic dziwnego, że twórcy Plague Inc. postanowili podjąć pewne kroki w kwestii ocieplenia wizerunku.