Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2020, 10:02

autor: Adrian Werner

SiN - 3D Realms zapowiada remake kultowej strzelanki

Firma 3D Realms ogłosiła, że powstaje remake gry SiN, czyli FPS-a z 1998 roku autorstwa studia Ritual Entertainment. Nad nową wersją pracuje zespół Nightdive.

SiN - 3D Realms zapowiada remake kultowej strzelanki - ilustracja #1
Gra SiN ukazała się 9 listopada 1998 roku i została przyćmiona przez wydane dziesięć dni później Half-Life.

Kilka dni temu na Steamie zadebiutowało SiN: Gold, czyli reedycja FPS-a z 1998 roku, która zaoferowała szereg ulepszeń, dopasowujących grę do współczesnych pecetów, w tym obsługę wysokich rozdzielczości szerokoekranowych. Okazuje się, że ta premiera to nie jedyna atrakcja, na jaką mogą liczyć fani marki. W planach jest również remake.

Informacją tą podzielił się na Twitterze wiceprezes firmy 3D Realms - Frederik Schreiber. Zdradził on, że nad remakiem SiN pracuje studio Nightdive. Pomaga mu zespół Slipgate Ironworks (m.in. Kingpin: Reloaded i Ghostrunner)

Niestety, na razie nie wiemy, kiedy zadebiutuje odświeżona wersja gry ani jak duże będą zmiany w porównaniu z pierwowzorem. Warto jednak zauważyć, że SiN: Gold już oferuje praktycznie wszystko, co tradycyjnie cechuje remastery, a do tego projekt jest dostępny za darmo dla posiadaczy poprzedniej cyfrowej wersji. Remake będzie więc musiał prezentować się znacznie bardziej imponująco, aby przekonać ludzi do zakupu.

  1. 3D Realms – strona oficjalna
  2. Nightdive Studios – strona oficjalna