Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2022, 11:11

autor: Adam Adamczyk

Policja zamknęła lokal Pizza Hut, bo oblegali go fani gry

Jeden z lokali Pizza Hut w Chinach został zamknięty z powodu olbrzymiej liczby klientów, którzy przybyli skuszeni akcją promocyjną dotyczącą słynnej gry.

źródło: YouTube | Emergenshin

Prawdopodobnie żadnego gracza nie trzeba przekonywać, że Genshin Impact jest niezwykle popularnym tytułem. O tej grze sporo mówi się w naszym kraju, ale skala zainteresowania w Polsce jest nieporównywalnie mniejsza od tego, jak bardzo szaleją za nią fani w Chinach. Niedawno sieć restauracji Pizza Hut nawiązała współpracę z marką Genshin Impact, tworząc dwutygodniowy event inspirowany grą. Zgromadził on olbrzymie tłumy i doprowadził do zamknięcia jednego z lokali.

Policja zamyka Pizza Hut

Współpraca pomiędzy Pizza Hut a Genshin Impact sprowadza się między innymi do wystroju restauracji, nawiązującego do kultowej gry. Na tym jednak się nie kończy, bo fanów przyciągają głównie promocje. Zamawiając jedno danie, klient otrzymuje przedmiot w grze. Zamawiając dwa dania, do itema dołączona zostaje podkładka pod mysz z motywem nawiązującym do Genshin Impact. Po zakupie trzech dań, wspomniany wcześniej zestaw powiększa się o limitowany talerz z grafiką przedstawiającą Amber lub Eulę, które reklamują współpracę obu marek.

Akcja promocyjna przyciągnęła tak wielu fanów, że musieli oni stać w długich kolejkach przed lokalami. Jeden z nich był tak bardzo oblegany, że chińska policja była zmuszona go zamknąć. Wszystko ze względu na to, że w Chinach nadal należy przestrzegać niektórych obostrzeń związanych z koronawirusem.

Podobna sytuacja z KFC

Co ciekawe, w marcu 2021 roku miała miejsce podobna akcja promocyjna pomiędzy Genshin Impact a KFC. Z powodu olbrzymiej liczby klientów odwiedzających restauracje, KFC w Szanghaju i Hangzhou zostały zamknięte za naruszenie chińskiej polityki COVID-19. Warto odnotować, że współpraca pomiędzy Genshin Impact a dwiema wspomnianymi restauracjami miała miejsce wyłącznie w Chinach.

O Genshin Impact jest ostatnio głośno głównie ze względu na patch 3.0, który wprowadził wiele zmian i naprawił niektóre błędy. Twórcy gry z pewnością nie mogą narzekać na brak fanów. Niektórzy z nich są tak zafascynowani produkcją, że tworzą obrazy, cosplaye, a nawet animacje związane z produkcją, o czym niedawno informowaliśmy.

Więcej na temat gry Genshin Impact przeczytacie tutaj:

  1. Genshin Impact – poradnik do gry

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej