Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2022, 11:49

autor: Adrian Werner

Premiera Destroy All Humans 2 Reprobed, recenzje lepsze niż Saints Row

Dzisiaj na rynku zadebiutuje Destroy All Humans! 2 – Reprobed. Sądząc po recenzjach, ten powrót starej marki jest bardziej udany niż comeback Saints Row.

Nadszedł wreszcie dzień premiery Destroy All Humans! 2 – Reprobed, czyli remake’a drugiej części serii humorystycznych gier akcji, w których wcielamy się w kosmitę siejącego zniszczenie na Ziemi.

  1. Grę opracowano z myślą o PC oraz konsolach Xbox Series X/S i PlayStation 5.
  2. Produkcja na Steamie zostanie odblokowana o 19:00 czasu polskiego, a w PlayStation Store o 15:00. Nie wiemy, kiedy dokładnie udostępnione zostanie wersja dla Microsoft Store, ale najpewniej nastąpi to za kilka godzin.
  3. Destroy All Humans! 2 – Reprobed zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

W sieci zdążyło już pojawić się sporo recenzji – wydanie PC ma obecnie średnią ocen na poziomie 72% według serwisu Metacritic. Identycznie jest w przypadku wydania na XSX/S, a edycja na PS5 uzyskała 70%.

Te wyniki warto zestawić z recenzjami nowego Saints Row. Obie gry stanowią powrót starych marek (choć jedna z nich to remake, a druga to reboot) i ukazały się pod szyldami wydawców wchodzących w skład grupy Embracer. To starcie wygrało Destroy All Humans! 2 – Reprobed, uzyskując wyższe noty.

Destroy All Humans! 2 – Reprobed vs Saints Row w recenzjach

Platforma:

Średnia ocen Saints Row:

Średnia ocen Destroy All Humans! 2 – Reprobed:

PC

67%

72%

XSX

67%

72%

PS5

63%

70%

Saints Row spotkało się z dosyć chłodnym przyjęciem. Pod względem rozgrywki gra opisywana jest jako średniak, a do tego straciła specyficzny urok poprzednich odsłon serii. Jako remake Destroy All Humans! 2 – Reprobed nie ma drugiego z tych problemów.

Pozostaje mieć nadzieję, że jeśli twórcy zdecydują się opracować całkiem nową trzecią odsłonę, to nie powtórzą błędów z reboota Saints Row i zachowają unikalny klimat oraz humor tej marki. Ten nie wszystkim się podoba (wśród niezadowolonych jest zreszta nasz redaktor), ale próbując zrestartować serię, w pogoni za nowymi odbiorcami łatwo jest utracić to, co uczyniło ją popularną.

  1. Destroy All Humans! 2: Reprobed - oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej