Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 12 maja 2012, 06:41

autor: Adrian Werner

Pierwszy zwiastun z gry opartej na filmie Pixara Merida Waleczna

Na sieci pojawił się pierwszy zwiastun z gry będącej adaptacją nadchodzącej superprodukcji studia Pixar Merida Waleczna.

Już w przyszłym miesiącu do amerykańskich kin wejdzie najnowsza animowana komputerowo superprodukcja studia Pixar, czyli Brave. Na wersję polską, zatytułowaną Merida Waleczna, będziemy musieli poczekać niestety aż do sierpnia. Oczekiwanie na premierę umilić powinna gra oparta na tej licencji, która trafi to europejskich sklepów 27 czerwca. Właśnie wypuszczono pierwszy zwiastun z tej produkcji. Możemy na nim zobaczyć wiele fragmentów rozgrywki, co powinno pozwolić fanom na wyrobienie sobie wstępnego wrażenia na temat mechanizmów zabawy jakie szykuje dla nas firma Disney Interactive.

Wcielimy się w tytułową Meridę, żyjącą w na terenach Szkocji we wczesnym średniowieczu. Jest ona córką króla Fergusa i wszyscy oczekują od niej, że będzie zachowywała się niczym dostojna dama i szybko wyjdzie za mąż. Merida nie jest jednak typową niewiastą – jest porywcza, doskonale jeździ konno i jeszcze lepiej radzi sobie z łukiem. Ani więc myśli o podporządkowaniu się matrymonialnym planom jakie przygotowała dla niej matka. Dziewczyna prosi o pomoc tajemniczą wiedźmę, a ta rzuca na nią klątwę.

Gra oparta na tym filmie wydana zostanie oczywiście przez firmę Disney Interactive. Mechanika zabawy połączy elementy gry akcji, przygodówki i platformówki. Nie zabraknie tez zagadek logicznych. Twórcy szykują kilka wariantów rozgrywki, począwszy od trybu solowego, poprzez kooperacyjny, a na specjalnym „Bear mode” (niedźwiedzi tryb) skończywszy.

Poprzednie adaptacje produkcji Pixara cechowała najczęściej wysoka jakość, znacznie lepsza niż to do czego przyzwyczaiły nas inne tytuły oparta na kinowych przebojach. Wystarczy tu tylko przypomnieć wspaniałe Toy Story 3: The Video Game czy równie udane zeszłoroczne Auta 2. Mamy nadzieję, że w przypadku Brave: The Video Game będzie podobnie.

Brave: The Video Game – strona oficjalna

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Merida Waleczna

Merida Waleczna