Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2018, 17:05

Pierwszy zwiastun rozgrywki RAGE 2

Deweloperzy ze studiów Avalanche i id Software dotrzymali słowa i po wczorajszej zapowiedzi gry RAGE 2 opublikowali dziś jej pierwszy zwiastun, który składa się z fragmentów rozgrywki. Możemy więc wreszcie przekonać się, jak w akcji sprawuje się ta postapokaliptyczna strzelanka.

Zgodnie z wczorajszym zapewnieniami, które pojawiły się tuż po oficjalnej zapowiedzi gry RAGE 2, firma Bethesda oraz deweloperzy ze studia Avalanche oraz id Software opublikowali dziś pierwszy zwiastun tej produkcji, który składa się w całości z fragmentów rozgrywki. Narracja w trailerze przedstawia nam świat spustoszony przez katastrofę, jaką wywołał upadek asteroidy. Dekady po tym wydarzeniu o przeżycie na ruinach upadłej cywilizacji wciąż walczą ze sobą zdeterminowani ludzie, którzy łączą się w niezwykle groźne gangi bezwzględnie rozprawiające się z każdą opozycją. Wśród tego chaosu wyrosło jednak kilka enklaw stabilności. Główny bohater gry to Walker, ostatni strażnik pustkowi Vinelandu, który stawia wyzwanie reżimowi generała Crossa oraz kierowanej przez niego frakcji o nazwie Władza, znanej fanom pierwszej części serii.

Podobnie jak oryginalny RAGE, druga odsłona serii również pozostaje klasycznym FPS-em. Twórcy obiecują jednak dużą, otwartą i zróżnicowaną mapę świata, przy której konstrukcji twórcy korzystali ze swojego bogatego doświadczenia w tej dziedzinie (seria Just Cause, Mad Max). Pustkowia, dżungle oraz błotniste bezdroża przemierzać mamy w różnorodnych pojazdach, pełniących rolę nie tylko wydajnych środków transportu, ale także śmiercionośnych narzędzi zniszczenia. Jeżeli chodzi o dostępny nam arsenał, w jego skład wchodzić będą nie tylko standardowa broń oraz różnego rodzaju gadżety, ale także specjalne nanotrytowe zdolności, pozwalające np. miażdżyc przeciwników lub odpychać ich od siebie atakami energetycznymi.

RAGE 2 ukaże się na początku 2019 roku na konsoli PlayStation 4 i Xbox One, a także na komputerach PC. Więcej o grze dowiemy się w zbliżających się tygodniach. Specjalny pokaz tytułu został zaplanowany na 11 czerwca i zostanie zorganizowany podczas targów E3.

Gra ukaże się na początku przyszłego roku - Pierwszy zwiastun rozgrywki RAGE 2 - wiadomość - 2018-05-16
Gra ukaże się na początku przyszłego roku
  1. Rage 2 – oficjalna strona internetowa
TWOIM ZDANIEM

Grałeś w pierwszą część RAGE?

Tak
60,9%
Nie
39,1%
Zobacz inne ankiety