Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 maja 2018, 16:51

autor: Vergil

Rami Malek jako Freddie Mercury w zwiastunie Bohemian Rhapsody

Pierwszy zwiastun Bohemian Rhapsody pozwala spojrzeć na Ramiego Maleka wcielającego się w rolę Frieddiego Mercury’ego; to także okazja, by zobaczyć, jak twórcom udało się oddać atmosferę epoki oraz oczywiście klimat, w jakim powstawały kultowe utwory zespołu Queen.

Opublikowano pierwszy zwiastun Bohemian Rhapsody, czyli filmu, który opowie nie tylko o historii zespołu Queen, lecz także przedstawi losy jego wokalisty – legendarnego Freddiego Mercury'ego (w jego rolę wcieli się Rami Malek). Obraz trafi do kin 24 października; poniżej znajdziecie jego oficjalny plakat.

W Bohemian Rhapsody widzowie będą mogli prześledzić rozwój zespołu, który szybko wspiął się na wyżyny popularności, a jego utwory (z tytułowym na czele) cieszą się dzisiaj statusem kultowych; ponadto zobaczymy w nim najważniejsze wydarzenia z życia samego Mercury'ego, który pomimo śmiertelnej choroby „poprowadził grupę w jednym z największych występów w historii muzyki rockowej”.

Sceny widoczne na zwiastunie wskazują, że twórcom filmu udało się oddać rozmach koncertów Queen, na które przybywały prawdziwe tłumy. - Rami Malek jako Freddie Mercury w zwiastunie Bohemian Rhapsody - wiadomość - 2018-05-15
Sceny widoczne na zwiastunie wskazują, że twórcom filmu udało się oddać rozmach koncertów Queen, na które przybywały prawdziwe tłumy.

Prace nad filmem rozpoczęły się jeszcze w 2010 roku; początkowo głównego bohatera miał się wcielić Sacha Baron Cohen, który po trzech latach zrezygnował z roli. Należy dodać, że w międzyczasie film zmienił również reżysera – Bryan Singer został zastąpiony przez Dextera Fletchera (Eddie zwany Orłem, Wild Bill). Oprócz Ramiego Maleka (Mr. Robot, Need for Speed, Noc w muzeum), w filmie wystąpią między innymi: Ben Hardy (jako Roger Taylor), Allen Leech (jako Paul Prenter), Lucy Boynton (jako Mary Austin), Gwilym Lee, Joseph Mazzello, Aidan Gillen, Tom Hollander oraz Mike Myers.

Plakat promujący Bohemian Rhapsody potrafi wpaść w oko. - Rami Malek jako Freddie Mercury w zwiastunie Bohemian Rhapsody - wiadomość - 2018-05-15
Plakat promujący Bohemian Rhapsody potrafi wpaść w oko.