Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 maja 2018, 16:25

F1 2018 oficjalnie zapowiedziane

Studio Codemasters oficjalnie zapowiedziało F1 2018 - nową odsłonę popularnej serii gier wyścigowych, w których zasiadamy za kierownicą bolidu Formuły 1 i bierzemy udział w rywalizacji na kilkudziesięciu torach na całym świecie.

F1 2018 oficjalnie zapowiedziane - ilustracja #1

Tego, że nowa odsłona serii F1 od Codemasters znajduje się w produkcji, spodziewali się chyba wszyscy miłośnicy gier wyścigowych. Teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tego faktu – na blogu Codemasters pojawiła się informacja o oficjalnej zapowiedzi kolejnej części jedynej na rynku serii gier poświęconych tematyce tej najbardziej elitarnej klasy wyścigowej.

O samej grze wiemy na razie bardzo niewiele. Twórcy poinformowali, że możemy spodziewać się dalszych zmian w strukturze trybu kariery, który „pozwoli zagłębić się jeszcze bardziej w świat F1". Nie zabraknie także dodatkowych klasycznych bolidów, znacznie powiększających grono tego typu pojazdów. Oprócz tego, tradycyjnie, otrzymamy zestaw w pełni licencjonowanych zespołów oraz kierowców, realistycznie odwzorowane samochody oraz tory, na których odbywają się zmagania. Ekipa Codemasters oczywiście zapowiedziała także zmiany w warstwie technicznej i wizualnej, czego świadkami jesteśmy zresztą co roku.

Możemy się spodziewać, że nowe informacje o F1 2018 pojawią się już wkrótce - gra trafi bowiem do sklepów 24 sierpnia 2018 roku, czyli w piątek należący do weekendu wyścigowego GP Belgii rozgrywanego na torze Spa-Francorchamps. Tytuł pojawi się na komputerach osobistych w wersji Steam oraz tradycyjnej fizycznej, jak również na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

  1. Informacja na blogu Codemasters