Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2018, 19:14

Pierwszy teaser trailer polskiego FPS-a World War 3

Gliwickie studio The Farm 51 opublikowało pierwszy teaser gry World War 3, która została zapowiedziana ponad dwa lata temu. Jest ona klasycznym zespołowym FPS-em rozgrywającym się w niedalekiej przyszłości, w fikcyjnych realiach trzeciej wojny światowej. Produkcja powinna zadebiutować na komputerach PC jeszcze w tym roku.

O grze World War 3 informowaliśmy po raz pierwszy dwa lata temu. Tytuł jest klasycznym zespołowym FPS-em nastawionym na rozgrywkę wieloosobową, którego akcja rozgrywa się w w niedalekiej przyszłości, w realiach globalnego konfliktu zbrojnego. Od czasu ubiegłorocznych targów gamescom, deweloperzy nie pokazali jednak prawie żadnych nowych materiałów promocyjnych. Ciszę przerwał właśnie pierwszy teaser, który trafił do sieci. Co prawda nie pokazuje on zbyt wiele poza logo tytułu, ale zapowiada rychłą premierę pełnego zwiastuna, który zostanie opublikowany w przyszłym tygodniu. World War 3 powinno ukazać się jeszcze w tym roku na komputerach PC. Gra będzie funkcjonować w modelu free-to-play.

Przypomnijmy, że World War 3 to nastawiona na rozgrywkę wieloosobową strzelanka, oferująca realistyczny i taktyczny system walki. Drużynowe pojedynki rozgrywane będą w formacie PvP na zróżnicowanych planszach, przedstawiających miasta, takie jak Warszawa, Berlin czy Moskwa. Twórcy chwalą się na każdym kroku, że przy projektowaniu gry korzystali z doświadczeń zdobytych podczas współpracy ze służbami mundurowymi i firmami zbrojeniowymi, między innymi z Polską Grupą Zbrojeniową. Pozwoliło ono pieczołowicie odwzorowywać wyposażenie żołnierzy z różnych armii świata, a także ich taktykę i sposób działania na polu walki. Gra tworzona jest w oparciu o silnik Unreal Engine 4. The Farm 51 korzysta także z zaawansowanych technologii fotogrametrii, używanych w innych projektach studia, takich jak Get Even i Chernobyl VR Project..

  1. Zapowiedź World War 3
  2. Oficjalna strona World War 3