Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2015, 12:30

Pierwszy Fallout na silniku Fallout: New Vegas

Grupa moderów postanowiła przenieść pierwszą część serii Fallout do gry Fallout: New Vegas. Fallout The Story dostępny jest w wersji alfa i wprowadza świat oraz fabułę znaną z jedynki.

Fallout The Story wprowadza historię i świat z jedynki do New Vegas. - Fallout: New Vegas z modem wzorowanym na pierwszym Falloucie - wiadomość - 2015-11-27
Fallout The Story wprowadza historię i świat z jedynki do New Vegas.

Fallout 4 został dobrze oceniony przez media, ale niektórzy fani narzekają na najnowszą część postapokaliptycznej serii (między innymi na znaczną liczbę bugów). Osoby tęskniące za jedynką powinien zainteresować projekt Fallout the Story, mający odtworzyć pierwszą i według wielu najlepszą odsłonę na silniku Fallout: New Vegas. Mod pozostanie wierny oryginałowi zarówno fabularnie, jak i pod względem konstrukcji świata, co oznacza rezygnację z elementów sandboksowych na rzecz odizolowanych lokacji. Pomiędzy nimi będzie można podróżować, podobnie jak miało to miejsce w Falloucie. Powrócą budynki i stwory znane z jedynki, ale nie zabraknie również tych z New Vegas, choć nieco zmodyfikowanych, by były zgodne z duchem oryginału.

System reputacji pozostanie niezmieniony w stosunku do podstawowej wersji gry, ale już Zwolennicy (Followers) mają być bliżsi tym znanym z jedynki. Nie będą oni jedynie bezosobowymi tragarzami – będą mogli sprzymierzać się z frakcjami w grze, a po wejściu do nowej lokacji uraczą nas odpowiednim komentarzem. Autorzy pozostawią też obecne w New Vegas Companion Wheel, by pozwolić graczom na nieco większą interakcję z kompanami. By jednak nie było za różowo, w Fallout The Story nie usłyszymy oryginalnych głosów, do których prawo ma obecny wydawca serii, firma Bethesda Softworks. Mod jest dostępny w wersji alfa na stronie Nexus Games, poniżej zaś możecie zobaczyć filmik prezentujący początek gry (więcej znajdziecie na kanale YouTube jednego z twórców moda).

Fallout to seria gier RPG w klimatach postapokalipsy, rozpoczęta w 1997 roku przez studio Black Isle Studios. W kultowej pierwszej części jako mieszkaniec Krypty 13 – jednego z wielu przeciwatomowych schronów, do których udali się ludzie po wybuchu wojny nuklearnej – wyruszamy w poszukiwaniu chipu zapewniającego dostawę czystej wody. Cykl doczekał się czterech dużych odsłon, w tym niedawno wydanego Fallouta 4, oraz licznych spin-offów.