Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2019, 20:45

Pierwsze recenzje Total War: Three Kingdoms

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje gry Total War: Three Kingdoms. Strategia od studia Creative Assembly zebrała dobre noty wśród dziennikarzy. Szykuje się kolejna udana odsłona popularnej serii.

Total War: Three Kingdoms to udana kontynuacja serii. - Pierwsze recenzje Total War: Three Kingdoms - wiadomość - 2019-05-16
Total War: Three Kingdoms to udana kontynuacja serii.

Chociaż do światowej premiery gry Total War: Three Kingdoms pozostał jeszcze tydzień (debiut zaplanowano na 23 maja 2019 roku), w sieci już zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje produkcji. Najnowsza strategia czasu rzeczywistego od studia Creative Assembly będzie kolejną pełnoprawną odsłoną popularnego cyklu. Tytuł pojawi się wyłącznie na komputerach osobistych (np. za pośrednictwem platformy Steam).

Jeśli obawialiście się o jakość produkcji, powinniście odetchnąć z ulga. Bazując na kilkudziesięciu recenzjach, można spokojnie założyć, że tytuł sprostał oczekiwaniom recenzentów. W serwisie Metacritic gra uzyskała średnią ocen na poziomie 83%. Jeśli chcecie poznać naszą opinię, wstrzymajcie się do przyszłego tygodnia. Poniżej możecie zapoznać się z przykładowymi notami, które uzyskał Total War: Three Kingdoms.

Oceny Total War: Three Kingdoms

 1. Wccftech - 10/10
 2. Guardian - 9/10
 3. GameSpot - 8/10
 4. IGN - 9.3/10
 5. GameStar - 8.6/10
 6. God is a Geek - 8/10
 7. PC Gamer - 7.8/10
 8. Shacknews - 8/10
 9. The Games Machine - 8.5/10
 10. PCGamesN - 7/10

Jak nietrudno zauważyć, produkcja zdecydowanie spodobała się dziennikarzom. Chwalą ją oni za wprowadzenie powiewu świeżości do serii, oprawę dźwiękową oraz bohaterów, którzy zostali wprowadzeni w ciekawy sposób. Naturalnie, wśród plusów znalazły się także świetna grafika i fakt, że gra jest bardzo uzależniająca. Recenzenci zwracają jednak uwagę na niezbyt przemyślany system szpiegostwa oraz nieznaczne problemy z płynnością.

Ogólnie rzecz ujmując, Total War: Three Kingdoms zapowiada się na godną polecenia produkcję, dlatego jeśli lubicie RTS-y, chyba możecie już spokojnie zamawiać grę przedpremierowo. Nie zapomnijcie tylko przedtem sprawdzić minimalnych wymagań sprzętowych, bo choć tytuł nie potrzebuje high-endowego sprzętu, by działać, to prawdziwe oblicze pokazuje dopiero na wysokich ustawieniach graficznych.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Total War: Three Kingdoms
 2. Znamy wymagania sprzętowe Total War: Three Kingdoms