Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 stycznia 2012, 07:33

Phantasy Star Online 2 - ponad 50 minut zapisu rozgrywki z japońskiego MMORPG

W sieci pojawiła się prawie godzina nowych materiałów video z Phantasy Star Online 2 .

Phantasy Star Online 2 to najbardziej obiecujące japońskie MMORPG spośród projektów znajdujących się obecnie w produkcji. Po raz pierwszy w historii cyklu mamy do czynienia z projektem w stu procentach pecetowym, a jednocześnie wymagania sprzętowe gry będą niższe niż większości innych wysokobudżetowych tytułów z tego gatunku, co powinno przypaść do gusty graczom bawiącym się na notebookach. Dlatego warto obejrzeć najnowsze materiały video, które pojawiły się w sieci. Jest tego w sumie ponad 50 minut zapisów z rozgrywki z testów alpha, dzięki czemu można sobie całkiem skutecznie wyrobić zdanie na temat tej gry.

Seria Phantasy Star Online  to prawdziwy pionier gatunku MMO. Jej pierwsza odsłona zadebiutowała w  2000 roku na konsoli Dreamcast. Potem posypały się kolejne kontynuacje na różne platformy. W ostatnim czasie blask serii mocno jednak przygasł. Ten stan rzeczy zmienić ma właśnie Phantasy Star Online 2.

Gracze wcielą się w członków galaktycznej grupy dochodzeniowej Arks, która za pomocą floty statków podróżuje po kosmosie i bada nieznane planety. Do wyboru będą trzy rasy  (ludzka, newman oraz cast) i tyle samo klas (Hunter, Ranger i Force).Naraz w misji będzie mogło brać udział kilka drużyn, w skład których wejdzie łącznie 12 graczy. Ponadto zabawę urozmaicą zdarzenia losowe. Przykładowo, podczas realizacji głównego zadania nagle dostaniemy rozkaz wykończenia określonej liczby wrogów lub uratowania sojusznika. W porównaniu z poprzednimi częściami walka ma być znacznie bardziej dynamiczna. Autorzy inspirowali się współczesnymi grami akcji. Dlatego podczas korzystania z broni palnej kamera powędruje za plecy bohatera.

Premiera Phantasy Star Online 2 zapowiadana jest na końcówkę tego roku.