Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 sierpnia 2018, 16:05

autor: "Vergil"

Peter Weller powróci jako RoboCop? Neill Blomkamp nie widzi lepszego kandydata

Neill Blomkamp, czyli reżyser filmowego RoboCop Returns, zdradził, kto jest dla niego idealnym kandydatem do tytułowej roli. Jak się okazuje, w oficera Aleksa Murphy’ego może się wcielić Peter Weller, znany z pierwszej i drugiej części filmowej serii.

W lipcu dowiedzieliśmy się, że reżyserią kolejnego filmu o RoboCopie zajmie się Neill Blomkamp, któremu światową sławę przyniosły takie produkcje, jak Dystrykt 9, Elizjum oraz Chappie. Do tej pory jednak nie było wiadomo, kto wcieli się w rolę oficera Aleksa Murphy'ego. Jak się okazuje, faworytem Blomkampa jest Peter Weller, czyli aktor, który wykreował wizerunek robo-gliny w pierwszej i drugiej odsłonie filmowego cyklu (w RoboCopie 3 ustąpił miejsca Robertowi Johnowi Burke’owi).

Peter Weller wcielił się już w Aleksa Murphy’ego w pierwszym i drugim RoboCopie. Czy aktor powróci do tej roli w nadchodzącym RoboCop Returns? - Peter Weller powróci jako RoboCop? Neill Blomkamp nie widzi lepszego kandydata - wiadomość - 2018-08-14
Peter Weller wcielił się już w Aleksa Murphy’ego w pierwszym i drugim RoboCopie. Czy aktor powróci do tej roli w nadchodzącym RoboCop Returns?

Warto zauważyć, że choć Peter Weller wciąż jest aktywny jako aktor i reżyser, ma już siedemdziesiąt jeden lat i niekoniecznie musi być zainteresowany powrotem do roli postaci, w którą wcielił się w oryginalnym RoboCopie z 1987 roku i jej młodszej o trzy lata kontynuacji. Jak dotąd aktor nie zabrał głosu w tej sprawie, choć gdyby zdecydował się na zagranie tytułowej roli w filmie RoboCop Returns, obraz doskonale wpasowałby się w trend na bezpośrednie kontynuacje filmowych hitów, całkowicie ignorujące wydarzenia przedstawione w ich późniejszych sequelach (jak będzie to mieć miejsce w Terminatorze 6 i nowym Halloween).

Należy bowiem przypomnieć, że RoboCop Returns zostanie oparty na nigdy niewykorzystanym scenariuszu RoboCopa 2; tekst autorstwa Eda Neumeiera i Michaela Minera jest obecnie przepisywany przez Justina Rhodesa (odpowiedzialnego za scenariusz nowego Terminatora); Neumeier oraz Miner mają natomiast dołączyć do grona producentów tego filmu.

  1. Oficjalna strona internetowa wytwórni MGM