Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2016, 21:55

autor: Ender

Persona 5 – premiera przesunięta na kwiecień 2017 roku

Producenci Persony 5 potwierdzili, że premiera długo oczekiwanego jRPG została przesunięta o dwa miesiące. Pierwotnie tytuł miał zadebiutować w połowie lutego przyszłego roku. Dobrą wiadomością jest natomiast to, że gra oferować ma zarówno japońską, jak i angielską ścieżkę dźwiękową.

Premiera Persony 5 została przesunięta o dwa miesiące. Informacja ta została przekazana przez przedstawicieli amerykańskiego oddziału firmy Atlus podczas specjalnego streamu w serwisie Twitch, prezentującego pierwsze fragmenty rozgrywki z angielskiej wersji tytułu. Niestety nie poznaliśmy żadnych konkretnych powodów opóźnienia. Według dotychczasowych planów, długo oczekiwany jRPG, który w Japonii zadebiutował we wrześniu, miał trafić na zachodnie półki sklepowe w połowie lutego przyszłego roku.

Nowa data premiery została w Stanach Zjednoczonych wyznaczona na 4 kwietnia. Na razie nie mamy żadnego potwierdzenia ze strony europejskiego dystrybutora Persony 5, którym jest firma Deep Silver, czy produkcja trafi do konsumentów ze Starego Kontynentu w tym samym tygodniu. Aby zatrzeć nieco złe wrażenie, deweloperzy zapowiedzieli również, że po raz pierwszy w historii serii, piąta odsłona Persony będzie posiadać zarówno angielską jak i japońską ścieżkę dźwiękową (w formie darmowego DLC). O opcję tę walczyło zażarcie wielu fanów, podkreślających, że Atlus jest ostatnim wydawcą jRPG-ów, który nie oferuje jakiejkolwiek możliwości usłyszenia dialogów w oryginalniej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona gry Persona 5