Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 czerwca 2018, 11:05

autor: AlexB

Patrick Stewart powróci do uniwersum Star Treka?

Wiele wskazuje na to, że Patrick Stewart powróci jako kapitan Pickard w nowym serialu z uniwersum Star Trek. Produkcja ta ma być jedną z kilku, które stworzy Alex Kurtzman, nowy showrunner Star Trek: Discovery.

Ubiegłoroczny serial Star Trek: Discovery spotkał się z mieszanym przyjęciem ze strony fanów popularnej space opery. Nic zatem dziwnego, że w konsekwencji zdecydowano się na zmianę showrunnera. Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że rolę głowy projektu przejął Alex Kurtzman, dotychczasowy producent i współtwórca tytułu. Według jego wizji dokończone zostaną zdjęcia do drugiego sezonu, które rozpoczęły się w kwietniu. To jednak nie wszystko. Według umowy z CBS Television Productions, przez kolejne pięć lat ma on stworzyć szereg nowych seriali rozgrywających się w uniwersum Star Trek, w tym animowanych, wyprodukowanych dla platform streamingowych oraz telewizji kablowych. Co ciekawe, gwiazdą jednego z nich ma być Patrick Stewart.

Wielu z pewnością ucieszyłoby się na wieść o powrocie Patricka Stewarta w roli kapitana Pickarda. - Patrick Stewart powróci do uniwersum Star Treka? - wiadomość - 2018-06-20
Wielu z pewnością ucieszyłoby się na wieść o powrocie Patricka Stewarta w roli kapitana Pickarda.

Plotki na temat powrotu Stewarta do kultowego uniwersum krążyły już od jakiegoś czasu, lecz wraz z ogłoszeniem umowy z Kurtzmanem uderzyły one ze zdwojoną siłą. Według źródeł The Hollywood Reporter, obecny showrunner oraz Akiva Goldsman, który opuścił produkcję Star Trek: Discovery po pierwszym sezonie, prowadzili intensywne rozmowy z brytyjskim aktorem, mające na celu nakłonienie go do powtórzenia kultowej roli kapitana Jean-Luca Picarda w reboocie Następnego pokolenia. Cała umowa jest jednak bardzo daleka od finalizacji i może w ogóle nie dojść do skutku, zatem na razie nic nie jest oficjalnie ogłoszone. Negocjacje wydają się jednak iść w bardzo dobrym kierunku, co potwierdza (choć nie wprost) sam Stewart w poniższej wypowiedzi.

Niezależnie od tego, czy Patrick Stewart powróci, czy nie, włodarze CBS Television Studios pokładają ogromne nadzieje w umiejętności Kurtzmana i jego współpracowników. Cytując wypowiedź Davida Stapfa, prezesa firmy:

Niewielu jest producentów-scenarzystów-reżyserów, z którymi każde studio filmowe i telewizyjne chciałoby współpracować. Alex i jego zespół z Secret Hideout bez wątpienia do tej grupy należą. Talent Kurtzmana oraz jego wyczucie smaku i umiejętność prowadzenia odnoszących sukcesy projektów są niezrównane. Alex wykonał dla nas ogromną pracę, której początki sięgają 2010 roku oraz premiery Hawaii 5.0, i jesteśmy zachwyceni, że on, Heather Kadin (prezes Secret Hideout – przyp. red.) i ich ekipa będą z nami współpracować jeszcze przez długi czas.

Jak przyjęty zostanie drugi sezon Star Trek: Discovery? - Patrick Stewart powróci do uniwersum Star Treka? - wiadomość - 2018-06-20
Jak przyjęty zostanie drugi sezon Star Trek: Discovery?

Nowy sezon Star Trek: Discovery ma się ukazać na początku 2019 roku i skupiać się ponoć na Sekcji 31, czyli tajnej organizacji chroniącej Federację bez ograniczeń narzucanych przez Flotę. Według informacji z konwentu El Paso Comic Con, pojawi się w nim postać Spocka. Ponadto w przygotowaniu są dwa filmy kinowe z uniwersum Star Trek, z czego jeden ma wyreżyserować Quentin Tarantino.

  1. Star Trek: Discovery na Netfliksie