Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2019, 11:30

Patch do Apex Legends z pierwszymi zmianami w balansie gry

Kolejna aktualizacja trafiła do Apex Legends. Nowy patch wprowadza pierwsze poprawki w balansie gry, osłabiając dwie popularne bronie. Ponadto Respawn Entertainment zapowiedziało kolejne zmiany w pierwszy sezonie gry, w tym wzmocnienie legend o największych gabarytach.

Są pierwsze zmiany w balansie Apex Legends. - Patch do Apex Legends z pierwszymi zmianami w balansie gry - wiadomość - 2019-03-07
Są pierwsze zmiany w balansie Apex Legends.
Apex Legends – nowy patch w skrócie:
  • Wingman: zmniejszono szybkostrzelność, celność przy strzale z biodra oraz bonus do obrażeń za strzał w głowę z modyfikacji Skullpiercer;
  • Peacekeeper – zmniejszono bonus do obrażeń z modyfikacji Shotgun Bolt;
  • Wingman i Peacekeeper rzadziej występują na mapach;
  • bronie energetyczne oraz amunicja do nich pojawiają się częściej.

Studio Respawn Entertainment udostępniło kolejną aktualizację Apex Legends. Patch jest już dostępny na komputerach osobistych, Xboksie One oraz PlayStation 4 i wprowadza szereg poprawek do gry. Co najważniejsze, twórcy po raz pierwszy wprowadzili zmiany w balansie gry, aczkolwiek dość skromne. Deweloperzy nieco osłabili dwie bronie, które okazały się zbyt potężne w porównaniu z resztą dostępnego arsenału. Rewolwer Wingman strzela teraz nieco wolniej i jest mniej celny przy strzale z biodra. Ponadto zmniejszono bonus do obrażeń przy strzale w głowę przy korzystaniu z ulepszenia Skullpiercer. Nieco mniej oberwało się strzelbie Peacekeeper – twórcy ograniczyli się do zredukowania wzmocnienia za dodatek Shotgun Bolt. Obie zabawki będą też znacznie rzadziej pojawiać się na mapie – zamiast nich częściej znajdziemy bronie energetyczne oraz amunicję do nich. Na marginesie – sławny Mozambique wraz z niemal równie słabym P2020 nie doczekał się zmian, co ma wynikać z ich roli jako uzbrojenia na bardzo wczesnym etapie gry.

Zmiany w balansie Apex Legends w skrócie. (Źródło: Apex Legends Polska / Facebook).

Jakkolwiek to wszystko w kwestii balansowania gry w najnowszym patchu, twórcy wypowiedzieli się też w bardzo palącej kwestii. Chodzi o hitboksy większych postaci: Caustica, Gibraltara i Pathfindera. O problemach z tym ostatnim pisaliśmy jakiś czas temu i już wtedy deweloperzy zapewnili, że są świadomi problemu. Jednak dopiero teraz zespół Respawn Entertainment zdecydował się przybliżyć swoją postawę. Studio przyznało (via Reddit), że trójka tych bohaterów jest rysą na poza tym – zdaniem zespołu – zbalansowanej rozgrywce, czego głównym powodem zdaje się być ich ponadprzeciętny rozmiar. Dlatego też podjęto decyzję o zmniejszeniu hitboksów tych legend, by lepiej odpowiadały ich modelom. Jeśli to okaże się niewystarczające i wielka trójka wciąż będzie na straconej pozycji w starciu z resztą obsady, będą rozważane kolejne wzmocnienia.

Patch do Apex Legends z pierwszymi zmianami w balansie gry - ilustracja #3

Chcesz pograć w drużynie? Poznać innych graczy? Być na bieżąco z nowościami? Wpadnij na naszą grupę APEX Legends [POLSKA]. Zapraszamy też do udziału w turnieju APEX Legends. Zbierz drużynę i powalcz o słuchawki SteelSeries.

Twórcy podkreślili też, że nie zamierzają osłabiać żadnej z legend tylko po to, by zrównać je mocą z najsłabszymi postaciami – ekipa preferuje wzmocnienie tych ostatnich. Nie znaczy to, że pierwszy sezon nie przyniesie pewnych modyfikacji, które nieco zmniejszą potencjał bojowy niektórych bohaterów. Wraith będzie musiała dłużej odczekać przed ponownym użyciem zdolności Przez otchłań (25 zamiast 20 sekund), a Bangalore będzie nieco wolniejszy po otrzymaniu obrażeń niż dotychczas. Nieco oberwie się też Lifeline, która nie będzie już mogła znaleźć zbroi i hełmów czwartego poziomu za pomocą Zrzutu zaopatrzenia. Natomiast wzmocnień doczekają się wspomniani wcześniej Caustic (pułapki o nieco większym zasięgu i mniejszym czasie odświeżenia zdolności) oraz Pathfinder (więcej sond na mapach, pozwalających na użycie Poufnych informacji).

Pathfinder pochwala zapowiedziane zmiany. - Patch do Apex Legends z pierwszymi zmianami w balansie gry - wiadomość - 2019-03-07
Pathfinder pochwala zapowiedziane zmiany.

To wszystko i wiele więcej ma pojawić się wraz z debiutem pierwszej przepustki sezonowej. Ostatnie pogłoski sugerowały, że otrzymamy ją w połowie miesiąca. Na razie Respawn Entertainment podkreśliło, że jeszcze nie może podzielić się szczegółami na temat nadchodzącego sezonu, jako że wciąż trwają prace nad dopięciem wszystkiego na ostatni guzik.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej