Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 listopada 2019, 12:45

Pamiętacie Ściganego z Harrisonem Fordem? Zapowiedziano remake

Wytwórnia Warner Bros. ma w planach film Ścigany (The Fugitive), stanowiący reboot produkcji z 1993 roku z Harrisonem Fordem w roli głównej.

Film z 1993 roku okazał się dużym sukcesem, zarabiając w kinach 368 mln dolarów. - Pamiętacie Ściganego z Harrisonem Fordem? Zapowiedziano remake - wiadomość - 2019-11-27
Film z 1993 roku okazał się dużym sukcesem, zarabiając w kinach 368 mln dolarów.

Szykuje się nowa wersja filmu Ścigany (ang. The Fugitive). Projekt opisywany jest jako reboot marki, a jego reżyserem będzie Albert Hughes, który wcześniej pełnił tę rolę przy takich produkcjach jak Z piekła rodem, Księga ocalenia czy Alfa. Scenariusz napisze Brian Tucker (Broken City), a producentem będzie Erik Feig.

Przypomnijmy, że poprzednia filmowa wersja Ściganego sama w sobie była remakiem starszego serialu telewizyjnego. Za najnowsze wcielenie marki odpowiada wytwórnia Warner Bros. Niestety, na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy film, ani jakie zmiany zajdą w fabule.

Serial z 2000 roku nie powtórzył sukcesu wcześniejszych wcieleń marki. - Pamiętacie Ściganego z Harrisonem Fordem? Zapowiedziano remake - wiadomość - 2019-11-27
Serial z 2000 roku nie powtórzył sukcesu wcześniejszych wcieleń marki.

Co ciekawe, produkcja Warner Bros. nie jest jedyną nową interpretacją marki, która jest w planach. Własną wersję planuje również platforma Quibi, która ma ruszyć w kwietniu przyszłego roku. Serwis skoncentruje się na serialach z 10-minutowymi odcinkami. To wcielenie The Fugitive opowie o mężczyźnie niesłusznie oskarżonym o udział w zamachu terrorystycznym. W produkcji zagrają m.in. Kiefer Sutherland oraz Boyd Holbrook.

Markę The Fugitive zapoczątkował w 1963 roku serial telewizyjny emitowany przez stację ABC. W nim w głównego bohatera, czyli lekarza Richarda Kimble’a, wcielił się David Janssen. W filmowym remake’u z 1993 rolę tę zagrał Harrison Ford. W 2000 roku rozpoczęto emisję kolejnego serialu, w którym wystąpił Tim Daly, ale nie okazał się on sukcesem i został skasowany po pierwszym sezonie.

  1. Warner Bros – strona oficjalna wytwórni
filmy i serialefilmy Warner Bros. The Fugitive / Ścigany