Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2019, 13:15

Overwatch - wypowiedź prezesa Blizzarda może sugerować nową grę z uniwersum

Podczas konferencji dla inwestorów J. Allen Brack, prezes firmy Blizzard, powiedział nieco o planach rozwoju marki Overwatch. Prócz obietnicy dalszego wsparcia tytułu z 2016 roku, w jego wypowiedzi pojawiła się również sugestia, że powstaje nowa produkcja należąca do uniwersum.

Overwatch, czyli popularna sieciowa strzelanka oparta o system bohaterów, w tym miesiącu będzie obchodziła trzecie urodziny. Cały czas jest ona wspierana przez firmę Blizzard, która dodaje do niej kolejnych herosów, mapy czy tryby rozgrywki. Rozwój ten nie ustanie. Obiecał to J. Allen Brack, prezes giganta z Irvine, który podczas ubiegłotygodniowej konferencji z inwestorami powiedział (via Yahoo):

Przez resztę roku będziemy kontynuowali wprowadzanie do gry nowych bohaterów, kolejnych map oraz świeżych doświadczeń. (…) Overwatch to niezwykle ważna franczyza dla Blizzarda, dlatego nadal poświęcamy zasoby i uwagę, aby wciąż móc rozwijać markę w przyszłości.

Szczególne poruszenie wśród mediów branżowych wzbudziły jednak dalsze słowa Bracka:

W poprzednim kwartale mówiłem o naszych ogromnych planach związanych z uniwersum Overwatch i jak może się ono rozwijać na przestrzeni czasu. Dla nas przyszłość będzie oznaczała szukanie balansu między rozwojem istniejącej już gry a skupianiem się na innych pracach.

Jaka przyszłość czeka Overwatch? - Overwatch - wypowiedź prezesa Blizzarda może sugerować nową grę z uniwersum - wiadomość - 2019-05-06
Jaka przyszłość czeka Overwatch?

Czym są owe tajemnicze „inne prace”? Tego nie wiemy. Fani i dziennikarze spekulują, że może chodzić o jakiś spin-off popularnej produkcji, który na przykład skupiałby się na rozgrywce singlowej lub kooperacyjnej i wzorem cyklicznego wydarzenia Archiwa Overwatch oferował fabularyzowane misje rozwijające uniwersum słynnej produkcji. Niewykluczone jest również, że rozpoczęły się prace nad pełnoprawną kontynuacją strzelanki. Wydaje się to jednak nieco mniej prawdopodobne zważywszy na to, że od premiery oryginału minęło relatywnie niewiele czasu i na dobrą sprawę nic nie wskazuje na fakt, że Blizzard jest niezadowolony ze stworzonych przez siebie podwalin i już teraz chciałby opracowywać je na nowo.

Jeśli rzeczywiście jakaś nowa gra z uniwersum Overwatch jest obecnie w produkcji, to najwcześniej usłyszymy o niej podczas tegorocznej edycji E3 (co jest bardzo mało prawdopodobne) lub konferencji BlizzCon 2019, która odbędzie się w listopadzie. Blizzard ogłosił bowiem niedawno, że nie będzie obecny na targach gamescom 2019 w Kolonii. Przyczyną tej decyzji była chęć skupienia się na pracy.