Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2019, 09:05

autor: Serek

Blizzard nieobecny na targach gamescom 2019

Studio Blizzard Entertainment poinformowało właśnie, że nie będzie obecne na tegorocznych targach gamescom w Kolonii. Powodem jest chęć skupienia się na bieżących projektach. Twórcy zaznaczają jednak, że w przyszłości chcą ponownie wziąć udział w imprezie.

Blizzard nie pojawi się na gamescomie 2019. - Blizzard nieobecny na targach gamescom 2019 - wiadomość - 2019-05-01
Blizzard nie pojawi się na gamescomie 2019.

Studio Blizzard ogłosiło właśnie, że nie pojawi się na sierpniowych targach gamescom w Kolonii. To dosyć zaskakująca decyzja giganta z Irvine, ponieważ impreza u naszych zachodnich sąsiadów ma status największego wydarzenia branżowego dla graczy na świecie. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła do Kolonii 370 tysięcy odwiedzających. Dla porównania - E3 2018 w Los Angeles zobaczyło na żywo niecałe 70 tysięcy osób. Naturalnie wynika to z tego, że E3 jest imprezą skierowaną głównie do osób z branży gier, podczas gdy gamescom jest otwarty na zwiedzających.

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego Blizzard zdecydował się odpuścić największe targi growe na świecie. W oficjalnym oświadczeniu na stronie internetowej możemy przeczytać:

W tym roku chcemy skupić się produkcji i rozbudowie naszych gier oraz przyszłych projektów, dlatego nie będziemy mieli swojego stoiska na targach gamescom 2019. Wydarzenie jest bardzo ważne dla środowiska w Europie oraz na całym świecie, dlatego bardzo żałujemy, że w tym roku nie zobaczymy się z graczami w Kolonii. Wciąż będziecie mogli kupić gadżety naszej firmy na obszarze sklepów. Nie możemy się już doczekać powrotu na gamescom, a także momentu, w którym zdradzimy więcej szczegółów na temat produkcji, nad którymi obecnie pracujemy.

Po fali masowych zwolnień w firmie przedstawiciele Blizzard Entertainment poinformowali, że nie planują oni żadnych dużych premier w 2019 roku. To może być główny powód absencji na gamescomie. Fakt, że twórcy jasno zaznaczają, iż chcą powrócić do Kolonii, wydaje się potwierdzać to rozumowanie. Z drugiej strony, 1-2 listopada odbędzie się BlizzCon, na który już niedługo będzie można kupić bilety. Czyżby Blizzard szykował jakąś zapowiedź na własną imprezę?

  1. Oficjalna strona internetowa Blizzard Entertainment
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.