Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2019, 09:05

Blizzard nieobecny na targach gamescom 2019

Studio Blizzard Entertainment poinformowało właśnie, że nie będzie obecne na tegorocznych targach gamescom w Kolonii. Powodem jest chęć skupienia się na bieżących projektach. Twórcy zaznaczają jednak, że w przyszłości chcą ponownie wziąć udział w imprezie.

Blizzard nie pojawi się na gamescomie 2019. - Blizzard nieobecny na targach gamescom 2019 - wiadomość - 2019-05-01
Blizzard nie pojawi się na gamescomie 2019.

Studio Blizzard ogłosiło właśnie, że nie pojawi się na sierpniowych targach gamescom w Kolonii. To dosyć zaskakująca decyzja giganta z Irvine, ponieważ impreza u naszych zachodnich sąsiadów ma status największego wydarzenia branżowego dla graczy na świecie. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła do Kolonii 370 tysięcy odwiedzających. Dla porównania - E3 2018 w Los Angeles zobaczyło na żywo niecałe 70 tysięcy osób. Naturalnie wynika to z tego, że E3 jest imprezą skierowaną głównie do osób z branży gier, podczas gdy gamescom jest otwarty na zwiedzających.

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego Blizzard zdecydował się odpuścić największe targi growe na świecie. W oficjalnym oświadczeniu na stronie internetowej możemy przeczytać:

W tym roku chcemy skupić się produkcji i rozbudowie naszych gier oraz przyszłych projektów, dlatego nie będziemy mieli swojego stoiska na targach gamescom 2019. Wydarzenie jest bardzo ważne dla środowiska w Europie oraz na całym świecie, dlatego bardzo żałujemy, że w tym roku nie zobaczymy się z graczami w Kolonii. Wciąż będziecie mogli kupić gadżety naszej firmy na obszarze sklepów. Nie możemy się już doczekać powrotu na gamescom, a także momentu, w którym zdradzimy więcej szczegółów na temat produkcji, nad którymi obecnie pracujemy.

Po fali masowych zwolnień w firmie przedstawiciele Blizzard Entertainment poinformowali, że nie planują oni żadnych dużych premier w 2019 roku. To może być główny powód absencji na gamescomie. Fakt, że twórcy jasno zaznaczają, iż chcą powrócić do Kolonii, wydaje się potwierdzać to rozumowanie. Z drugiej strony, 1-2 listopada odbędzie się BlizzCon, na który już niedługo będzie można kupić bilety. Czyżby Blizzard szykował jakąś zapowiedź na własną imprezę?

  1. Oficjalna strona internetowa Blizzard Entertainment