Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2019, 14:01

autor: Bartosz "Frozen" Krawcewicz

Fala banów za cheaty w Apex Legends

Studio Respawn Entertainment nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w walce z cheaterami. Firma ogłosiła właśnie, ilu pecetowych graczy zostało zbanowanych za oszukiwanie w Apex Legends.

Respawn Entertainment i Electronic Arts wytoczyły wojnę oszustom. - Fala banów za cheaty w Apex Legends - wiadomość - 2019-05-06
Respawn Entertainment i Electronic Arts wytoczyły wojnę oszustom.
APEX LEGENDS W SKRÓCIE:
  • Deweloper gry: Respawn Entertainment
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Gatunek: FPS
  • Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One
  • Data premiery: 4 lutego 2019 r.

Studio Respawn Entertainment poinformowało, że od czasu premiery Apex Legends zbanowano już ponad 770 tysięcy cheaterów w pecetowej wersji gry. To przeszło 270 tysięcy więcej niż podawano przy okazji startu pierwszego sezonu rozgrywek w połowie marca. Firma twierdzi, że w ciągu ostatniego miesiąca liczba meczów dotkniętych oszustwami zmniejszyła się o połowę. Duży wpływ na poprawę statystyk miało wprowadzenie do gry funkcji zgłaszania cheaterów.

Od dnia premiery Apex Legends powstrzymano ponad 300 tysięcy prób ponownego założenia konta przez zbanowane osoby, a w ciągu dwudziestu ostatnich dni usunięto 4 tysiące botów reklamujących narzędzia umożliwiające cheatowanie w grze.

Respawn Entertainment i Electronic Arts nie chcą podawać zbyt wielu szczegółów swojego planu walki z oszustami, ponieważ tylko ułatwiłoby to zadanie twórcom cheatów. Zapewniają jednak, że cały czas pracują nad nowymi rozwiązaniami, które mogłyby pomóc w wyeliminowaniu tego procederu. Łatwo nie będzie, biorąc pod uwagę, jak opłacalny potrafi być to biznes.

Apex Legends ukazało się 4 lutego 2019 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One jako darmowy tytuł z mikropłatnościami. Tytuł zaliczył najlepszy debiut w historii produkcji free-to-play, jednak szybko zaczął tracić na popularności.

  1. Oficjalna strona gry Apex Legends
  2. Apex Legends – poradnik do gry
  3. Apex Legends – kompendium wiedzy