Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 listopada 2016, 14:28

autor: Draug

Overwatch – Sombra i inne nowości dodane w aktualizacji

Blizzard Entertainment wypuścił zapowiedzianą podczas BlizzConu dużą aktualizację gry Overwatch. Wśród nowości na pierwszy plan wysuwa się dodatkowa postać – Sombra – ale nie zabrakło też świeżej mapy (Ekopunkt Anktartyda), formy rozgrywki (Salon gier) i innych zmian.

Zabawa z fanami dobiegła końca – owiana już prawie legendą Sombra wreszcie stała się dostępna dla wszystkich użytkowników Overwatch wraz z wypuszczoną właśnie aktualizacją. Blizzard zawarł w łatce nie tylko nową postać, ale również dodatkowy tryb rozgrywki i świeżą mapę. Ta ostatnia to Ekopunkt Antarktyda – skuta lodem nieczynna stacja badawcza. Arena jest dostępna w Salonie gier, czyli wspomnianej wcześniej nowej formie zabawy. Za jej pośrednictwem można bawić się w dowolnie skonfigurowanych meczach, ze zmieniającymi się okresowo specjalnymi zasadami, które „nie pasują ani do Szybkiej gry lub Rywalizacji”. Ponadto oferowane są tutaj specjalne nagrody.

Overwatch – Sombra i inne nowości dodane w aktualizacji - ilustracja #1

Z kolei Sombra to, jak już pewnie wiecie, utalentowana hakerka, która dysponuje zdolnościami ofensywno-wspierającymi. Nowa bohaterka potrafi np. hakować przeciwników i tymczasowo blokować ich zdolności, stawać się niewidzialna dzięki Kamuflażowi Termooptycznemu czy teleportować się na krótkie dystanse dzięki Translokatorowi (działającemu jak granat). Natomiast jej „superzdolność” to Impuls Elektromagnetyczny, który hakuje wrogów na dużej przestrzeni, przy okazji niszcząc im tarcze.

Oprócz tego patch wprowadza wsparcie dla funkcji konsoli PlayStation 4 Pro (niestety nie podano, co to dokładnie oznacza), skraca czas wczytywania danych i kompresuje pliki gry, by zajmowały mniej miejsca na dysku. Nie zabrakło też tradycyjnych licznych zmian w odniesieniu do wyważenia rozgrywki – najważniejszą z nich jest chyba wyeliminowanie w trybie Szybka Gra możliwości „dublowania” bohaterów w obrębie jednej drużyny (postacie nie mogą się powtarzać – od teraz taka opcja jest dostępna tylko w Salonie gier). Ponadto zmieniła się liczba punktów doświadczenia potrzebnych do awansów na kolejne poziomy, modyfikacjom poddano też statystyki oraz zdolności poszczególnych bohaterów. No i wyeliminowano garść błędów. Szczegółową listę zmian znajdziecie tutaj.