Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2017, 11:19

Outlast 2 - sprzedano już prawie milion egzemplarzy

Współzałożyciel studia Red Barrels zdradził, że sprzedaż horroru Outlast 2 wkrótce osiągnie próg miliona egzemplarzy. Poinformował jeszcze, jakie ulepszenia zaoferuje gra na Xboksie One X, a także wyjawił, że deweloper na razie nie planuje wsparcia dla gogli wirtualnej rzeczywistości.

Gra spotkała się z dosyć ciepłym przyjęciem. - Outlast 2 - sprzedano już prawie milion egzemplarzy - wiadomość - 2017-10-30
Gra spotkała się z dosyć ciepłym przyjęciem.
OUTLAST 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Red Barrels
  2. Wydawca: Red Barrels
  3. Gatunek: horror
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: 25 kwietnia 2017 r.

Ludzie z zespołu Red Barrels mają powody do zadowolenia. W wywiadzie dla serwisu WCCFTech współzałożyciel studia Philippe Morin pochwalił się, że sprzedaż gry Outlast 2 powinna wkrótce przekroczyć próg miliona egzemplarzy. Stwierdził, że taki wynik jest dla firmy satysfakcjonujący, i wyraził również zadowolenie z tego, jak produkcja została przyjęta przez graczy i media branżowe.

Morin podzielił się również kilkoma innymi ciekawymi informacjami. Dowiedzieliśmy się, że gra na Xboksie One X będzie działała w 60 klatkach na sekundę w stałej rozdzielczości 4K. Dla porównania na PlayStation 4 Pro Outlast 2 oferuje tzw. „dynamiczną 1440p”, co oznacza, że w niektórych momentach rozgrywki, aby zachować płynność, silnik odpowiednio obniża rozdzielczość poniżej 1440p. W wydaniu na Xboksa One X zabraknie jednak HDR i obsługi Dolby Atmos.

Zapytany o wsparcie dla urządzeń wirtualnej rzeczywistości Philippe Morin stwierdził, że obecnie nie ma takich planów. Zespół Red Barrels liczy bowiem raptem 20 osób i choć technologie VR są bardzo obiecujące, to na razie ten rynek jest zbyt mały, aby inwestycja w niego była dobrym pomysłem dla tego studia.

Przypomnijmy, że Outlast 2 ukazało się w kwietniu tego roku. Gra trafiła na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Produkcja spotkała się z dosyć ciepłym przyjęciem – wydanie pecetowe ma średnią ocen na poziomie 76% wg serwisu Metacritic, a nasz redaktor wystawił jej notę 8.5/10. Warto dodać, że z okazji Halloween produkcja sprzedawana jest obecnie w promocyjnej cenie ok. 71 złotych w serwisach GOG.com i Steam.

  1. Recenzja gry Outlast 2 – naprawdę straszna historia
  2. Oficjalna strona gry