Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2016, 12:33

autor: Adrian Werner

Outcast: Second Contact - remake klasyka sprzed siedemnastu lat ukaże się w przyszłym roku

Firma Bigben Interactive zapowiedziała Outcast: Second Contact. Pod tym tytułem kryje się remake kultowej przygodowej gry akcji, która została wydana pierwotnie w 1999 roku na pecety, tworzony przez studio Appeal (tak jak pierwowzór).

Remake ukaże się w przyszłym roku. - Outcast: Second Contact - remake klasyka sprzed siedemnastu lat ukaże się w przyszłym rok - wiadomość - 2016-05-29
Remake ukaże się w przyszłym roku.

Firma BigBen Interactive poinformowała, że do jej planów wydawniczych dołączyła gra Outcast: Second Contact. Pod tym tytułem kryje się remake kultowego Outcast z 1999 roku. Na razie informacje na temat projektu są bardzo skromne. Wiemy, że zmierza na pecety i konsole Xbox One oraz PlayStation 4, a jego premiera ma nastąpić w przyszłym roku. Pierwsze screeny mają zostać opublikowane za kilka tygodni. Spodziewamy się więc, że gra zostanie pokazana na targach E3.

Fani marki nie mieli do tej pory lekkiego życia. Wydane siedemnaście lat temu Outcast okazało się przełomową produkcją, ale wyniki sprzedaży nie zachwyciły. Zapowiedziana kontynuacja, czyli Outcast II: The Lost Paradise została skasowana, a odpowiedzialne za serię studio Appeal zamknięte. Trzon ekipy założył potem nową firmę nazwaną elseWhere Entertainment, która pracowała nad duchowym spadkobiercą zatytułowanym Totems. Ten projekt również został jednak ostatecznie porzucony przed premierą

Dwa lata temu nadzieje fanów obudziła nowina, że założone przez twórców Outcasta studio Daoka tworzy remake. Potem zespół zmienił nazwę na Fresh3D i nieskutecznie próbował zebrać środki na Kickstarterze. Autorzy potrzebowali minimum 600 tysięcy dolarów, ale użytkownicy serwisu zadeklarowali jedynie 268 tys.

Kickstarterowa porażka zmusiła deweloperów do zmiany planów. Zamiast pełnego remake’a opracowano remaster pierwowzoru, który nazwano Outcast 1.1. Oferował on delikatnie poprawioną oprawę graficzną, wsparcie dla współczesnych systemów operacyjnych, obsługę wysokich rozdzielczości i przemodelowany interfejs. Projekt trafił do sprzedaży pod koniec 2014 roku i potem o marce ponownie zrobiło się cicho.

Najnowsze wieści pokazują, że autorzy nie poddali się i w końcu ten upór został wynagrodzony, a produkcję Outcast: Second Contact sfinansuje BigBen Interactive. Co ciekawe, twórcom udało się także odzyskać prawa do nazwy i loga swojego dawnego studia, dlatego remake wypuszczą pod szyldem Appeal.

  1. BigBen Interactive – oficjalna strona firmy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach