Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2016, 15:23

autor: Góral

Nowe screeny z Elex od studia Piranha Bytes

Studio Piranha Bytes zaktualizowało oficjalną stronę gry Elex, publikując przy okazji kilka nowych screenów. Premiera produkcji odbędzie się w 2017 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych.

W Elex spotkamy zarówno klasycznych rycerzy… - Nowe screeny z Elex od studia Piranha Bytes - wiadomość - 2016-05-29
W Elex spotkamy zarówno klasycznych rycerzy…

Oficjalna strona gry Elex od studia Piranha Bytes została zaktualizowana i pojawiła się na niej garść nowych screenów, na których zaprezentowano kilka elementów produkcji, w tym plecak odrzutowy, mecha, jak i w miarę normalnie wyglądających rycerzy. Przypominam bowiem, że akcja tytułu rozgrywać ma się w postapokaliptycznym uniwersum science fantasy. Gracze trafią na planetę Magalan, gdzie przed laty mieszkała bardzo zaawanasowana technologicznie cywilizacja, którą pewnego dnia zniszczył meteoryt. Część osób przeżyła, jednak znacznie cofnęła się w rozwoju, choć na świecie znajdują się jeszcze pozostałości starych technologii. Dodatkowo kosmiczny obiekt, który niemal unicestwił mieszkańców planety, przyniósł ze sobą tytułowy Elex, czyli specjalny surowiec pozwalający napędzać dostępne urządzenia i dający swego rodzaju magiczne moce. Korzystanie z jego dobrodziejstw niesie ze sobą jednak negatywne konsekwencje, a dodatkowo niektóre stworzenia wyewoluowały przez niego w nowe, groźniejsze formy życia. Podczas przygody dowiemy się, jak Elex ostatecznie wpłynie na mieszkańców Magalana, gdyż dzięki niemu cywilizacja może odrodzić się na nowo, ale równie dobrze może pogrążyć się całkowicie.

...jak i mechy. - Nowe screeny z Elex od studia Piranha Bytes - wiadomość - 2016-05-29
...jak i mechy.
Elex w skrócie:
  • RPG akcji z otwartym światem;
  • akcja rozegra się na planecie Magalan, na którą spadł meteoryt, unicestwiając praktycznie całą cywilizację;
  • za produkcję odpowiada studio Piranha Bytes;
  • tytuł ukaże się w 2017 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych

Nowa produkcja studia Piranha Bytes będzie RPG-iem akcji z otwartym światem, którego eksploracja ma być jednym z głównych elementów zabawy. Duży świat podzielony będzie na pięć regionów, do których dostęp mamy mieć od samego początku rozgrywki. Panować ma w nim jedna zasada – jeżeli coś widzisz, to możemy tam dotrzeć.

Ciekawie zapowiada się walka. Uniwersum mieszające zaawansowane technologie z magią i orężem rodem ze średniowiecza z pewnością zaowocuje emocjonującymi pojedynkami. Według deweloperów, w Elex pojawi się mnóstwo zróżnicowanych broni – od mieczy, przez łuki, kusze, harpuny, aż po strzelbę, miotacz ognia czy też działko plazmowe.

W grze nie znajdziemy za to tradycyjnego podziału na klasy postaci. Zamiast tego podczas rozgrywki będziemy musieli zdobywać zaufanie nauczycieli, którzy rozwiną nasze zdolności. Ponadto trzeba będzie dokonywać wyborów wpływających na dalszy przebieg zabawy.

Premiera Elex odbędzie się w 2017 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych.

Nowe screeny z Elex od studia Piranha Bytes - ilustracja #3
Nowe screeny z Elex od studia Piranha Bytes - ilustracja #4
Nowe screeny z Elex od studia Piranha Bytes - ilustracja #5
Nowe screeny z Elex od studia Piranha Bytes - ilustracja #6
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Elex

Elex