Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2016, 11:21

autor: Góral

Out of Ammo - zadebiutowała nowa gra twórcy DayZ

W Steam Early Access zadebiutowała pierwsza gra studia RocketWerkz, dowodzonego przez twórcę DayZ - Deana „Rocket” Halla. Out of Ammo jest strategiczną strzelanką przeznaczoną dla gogli rzeczywistości wirtualnej HTC Vive.

W lutym 2014 roku dowiedzieliśmy się, że Dean „Rocket” Hall, główny twórca popularnego DayZ, opuści studio Bohemia Interactive, wróci do Nowej Zelandii i założy własne studio o nazwie RocketWerkz. Wczoraj w ramach wczesnego dostępu w sklepie Steam zadebiutowała pierwsza produkcja tej ekipy, która chyba nie za bardzo zadowoli fanów poprzednich dokonań Halla. Out of Ammo jest bowiem grą przeznaczoną dla rzeczywistości wirtualnej (HTC Vive), łączącą elementy strzelanki i strategii.

Podczas rozgrywki trafiamy na kilka map (miejska, pustynna i osadzona w górach), gdzie naszym zadaniem jest odpieranie nacierających wrogów. W tym celu musimy nie tylko strzelać, ale także przemieszczać się po terenie, by wyznaczać punkty obronne, stawiać wieże strażnicze czy też wydawać rozkazy naszym kolegom z pola walki. Deweloperzy przygotowali także kilka klas postaci różniących się zdolnościami. Są to: Rifleman (włada automatycznym karabinem ręcznym), Sniper (snajper sprawdzający się w walce na dłuższym dystansie), Rocketeer (ciężkozbrojny żołnierz), Medic (leczący jednostki medyk) oraz Engineer (inżynier budujący i naprawiający fortyfikacje). Oprócz tego w razie zagrożenia można także przywołać atak z powietrza, wyznaczyć cele dla snajperów czy też zadzwonić artylerię.

Styl oprawy graficznej Out of Ammo nie jest zbyt poważny. - Out of Ammo - zadebiutowała nowa gra twórcy DayZ - wiadomość - 2016-04-16
Styl oprawy graficznej Out of Ammo nie jest zbyt poważny.
Out of Ammo w skrócie:
  • Strategiczna strzelanka przeznaczona dla HTC Vive
  • Dostępna obecnie w ramach wczesnego dostępu
  • Za produkcję odpowiada studio RocketWerkz, dowodzone przez twórcę DayZ - Deana „Rocket” Halla

Out of Ammo pozostanie w Steam Early Access przez stosunkowo krótki okres czasu. Deweloperzy mówią bowiem o 2, maksymalnie 6 miesiącach. Głównym powodem udostępnienia niepełnej wersji jest chęć jej dopracowania i dodania ciekawych pomysłów, na które być może wpadną gracze. Obecna wersja oferuje już sporo zawartości, ale doczeka się m.in. kolejnych map. Zaznaczono jednocześnie, że aktualna cena, ustalona na 14,99 euro (około 64 zł), raczej się nie zmieni.