Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2012, 14:05

autor: Aver

Otwarte beta-testy MechWarrior Online rozpoczną się 29 października

Studio Piranha Games poinformowało, że w najbliższy poniedziałek gra MechWarrior Online wejdzie w fazę otwartych beta-testów. Nastąpi to z prawie dwutygodniowym opóźnieniem w stosunku do pierwszych zapowiedzi. Premiera pełnej wersji tytułu w formacie free-to-play o walkach gigantyczny mechów planowana jest na 2013 rok na PC.

Zima nadchodzi – warto przetrwać ją w mechu... - 2012-10-27
Zima nadchodzi – warto przetrwać ją w mechu...

MECHWARRIOR ONLINE

  • Daty premiery: 2013 rok na PC;
  • Otwarta beta rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 29 października;
  • Dotychczasowe dane z zamkniętej bety zostaną zresetowane, a pieniądze, jakie gracze wydali na zakup waluty w grze, zostaną im zwrócone;
  • 13 listopada usługa premium dla nabywców pakietów Founder’s Program zostanie przedłużona o dwa tygodnie, a ich posiadacze wybiorą moment, w którym będą chcieli zacząć z niej korzystać.

Studio Piranha Games – twórcy gry MechWarrior Online – oraz jej wydawca Infinite Game Publishing poinformowali, że start otwartych beta-testów produkcji free-to-play o walkach mechów nastąpi 29 października, czyli w najbliższy poniedziałek.

Początkowo tytuł miał wyjść z zamkniętych beta-testów i zostać udostępniony większej liczbie graczy 16 października. Twórcy postanowili jednak przesunąć ten moment z przyczyn technicznych. Co ciekawe, wiadomość o rozpoczęciu otwartych testów wywołała rozgoryczenie u niektórych fanów, łącznie z tymi, którzy wykupili jeden z pakietów Founder’s Program, zapewniających różnego rodzaju premie i bonusy, a teraz obawiają się, że je utracą z powodu resetu danych.

Głos w sprawie zabrał jeden z współzałożycieli studia Piranha Games – Russ Bullock. Aby uspokoić społeczność graczy, podkreślił, że rozpoczęcie otwartych beta-testów nie jest równoznaczne z premierą pełnej wersji gry. Dodał, że wprowadzenie wszystkich zaplanowanych na chwilę obecną zmian potrwa co najmniej dziewięć mięsięcy. Być może oznacza to, że twórcy nie dotrzymają terminu premiery, planowanego na początek 2013 (dokładna data nie jest znana).

Bullock zapowiedział także, że uczestnicy zamkniętej bety i posiadacze pakietów Founder’s Program nie muszą się obawiać resetu danych. Pieniądze wydane na walutę w grze zostaną im zwrócone, a ponadto 13 listopada usługa premium zostanie przedłużona o dwa tygodnie i pojawi się dodatkowa opcja, dzięki której będzie można określić moment jej rozpoczęcia. Informacja ta dotyczy dziesiątek tysięcy graczy – zyski ze sprzedaży paczek założycielskich wyniosły ponad 5 mln dolarów.

W końcu, współzałożyciel Piranha Games wytłumaczył, że otwarta beta ma na celu m.in. sprawdzenie wytrzymałości serwerów, jakości pomocy technicznej, a także zaznajomienie się z opinią graczy, którzy niekoniecznie są zapalonymi miłośnikami mechów.

MechWarrior Online, gra akcji free-to-play o walkach wielkich mechów w uniwersum Battetech, ukaże się na PC w 2013 roku. Od jakiegoś czasu znane są już wymagania sprzętowe gry.