Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2012, 08:53

autor: Góral

MechWarrior Online – dzięki Founder’s Program uzbierano ponad 5 mln dolarów

Wydawca gry MechWarrior Online, firma Infinite Game Publishing, poinformował, że nietypowa zbiórka pieniędzy - Founder’s Program - okazała się wielkim sukcesem. Uzbierano ponad 5 mln dolarów na dalsza produkcję gry.

Kilka dni temu pisaliśmy o otwartej becie gry MechWarrior Online i zakończeniu sprzedaży pakietów bonusów w ramach Founders' Program. O ile testy gry napotkały problemy techniczne i zostały przesunięte, tak akcja zbierania pieniędzy okazała się niebywale wielkim sukcesem.

MechWarrior Online – dzięki Founder’s Program uzbierano ponad 5 mln dolarów - ilustracja #1
Twórcy mają teraz pieniądze na naprawę mechów

Firma Infinite Game Publishing, wydawca gry, oznajmiła, że na jej konto wpłynęło ponad 5 mln dolarów ze sprzedaży zestawów oferowanych w ramach akcji Founders' Program. Do kupienia były trzy paczki: Legendary Founder's Package (120 dolarów), ELITE Founder's Package (60 dolarów) i VETERAN Founder's Package (30 dolarów). Pakiety zapewniały dostęp do zamkniętych beta testów, dodają określoną sumę pieniędzy do wydania w grze (różną w zależności od wybranej wersji), dodatkowe mechy i inne bonusy. Przypominam, że sama gra oparta została na modelu free-to-play - jest oferowana za darmo z systemem opcjonalnych mikropłatności. Szef Infinite Game Publishing, Nick Foster, powiedział:

”Sukces Founder’s Program wzmacnia naszą wizję pomagania niezależnym deweloperom w tworzeniu wyjątkowych gier z właściwym modelem ekonomicznym, przeznaczonych na globalny rynek.”

MechWarrior Online – dzięki Founder’s Program uzbierano ponad 5 mln dolarów - ilustracja #2

Jak widać, graczom bardzo spodobała się ta produkcja i masowo rzucili się na dodatkową zawartość. Dzięki temu uzbierano sporą sumkę, która zostanie przeznaczona na dalsze prace, poprawki i szlifowanie MechWarrior Online. Premiera gry planowana jest na początek przyszłego roku tylko na komputerach PC.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.