Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2023, 21:11

autor: Zuzanna Domeradzka

Oto lista 10 najgorszych gier 2023 roku według średnich ocen na Metacritic

Metacritic udostępnił listę dziesięciu najgorzej ocenionych gier z 2023 roku w tym serwisie. Pierwsze miejsce nie jest zaskoczeniem.

Źródło fot. Daedalic Entertainment
i

Już wkrótce zakończy się rok 2023, więc teraz jest najlepszy czas na wszelkiego rodzaju podsumowania minionych dwunastu miesięcy. Dzisiaj Metacritic opublikował listę tegorocznych gier, które otrzymały najniższą średnią ocen od krytyków w tym serwisie.

Pod uwagę wzięto tytuły wydane w tym roku, mające nie mniej niż siedem recenzji. W ten sposób nie uwzględniono totalnych „crapów”, których praktycznie nikt nie kojarzy, a tylko bardziej popularne i zarazem ważniejsze produkcje. Jako że w serwisie Metacritic noty są rozdzielane względem platform, na których ukazała się dana gra, wzięto pod uwagę tylko najniżej ocenianą wersję każdego tytułu.

Najgorsze gry 2023 roku wg Metacritic

 1. The Lord of the Rings: Gollum – 34/100 (wersja na PS5)
 2. Flashback 2 – 35/100 (wersja na PC)
 3. Greyhill Incident – 38/100 (wersja na PC)
 4. Quantum Error – 40/100 (wersja na PS5)
 5. Testament: The Order of High-Human – 41/100 (wersja na PC)
 6. Crime Boss: Rockay City – 43/100 (wersja na PS5)
 7. Hellboy: Web of Wyrd – 47/100 (wersja na PS5)
 8. Gangs of Sherwood – 48/100 (wersja na PC)
 9. Loop8: Summer of Gods – 49/100 (wersja na PS4)
 10. Gargoyles Remastered – 49/100 (wersja na Nintendo Switch)

Zapewne o części z tych najgorszych gier słyszycie pierwszy raz, gdyż nie były to bardzo promowane produkcje. Z niektórymi z tych tytułów można było jednak wiązać pewne nadzieje, jak chociażby z Crime Boss: Rockay City. Ta pierwszoosobowa strzelanka chciała przyciągnąć fanów kina znanymi twarzami – występują tutaj takie gwiazdy jak Chuck Norris czy Michael Madsen. Finalnie okazała się to być mało interesująca produkcja z archaicznymi mechanikami.

Fani komiksów mogli liczyć na udany debiut gry Hellboy: Web of Wyrd, jednakże i ten tytuł okazał się rozczarowaniem. Większość recenzentów co prawda chwali jego styl graficzny, ale niedopracowany system walki i projekt poziomów pozostawia wiele do życzenia.

„Zaszczytne” pierwsze miejsce nie mogło należeć do żadnego innego dzieła niż The Lord of the Rings: Gollum. Za tę osadzoną w niezwykle popularnym uniwersum produkcję odpowiada studio Daedalic Entertainment, które ze względu na jej fatalną premierę zrezygnowało z tworzenia gier.

Gollum chyba bezsprzecznie jest najgorszym tytułem wydanym w tym roku. Mało interesujący główny bohater (jak na gwiazdę samodzielnej gry), masa błędów i fatalne sterowanie skutecznie uniemożliwiające pokonywanie elementów platformowych – to nie mogło się skończyć inaczej.

 1. Metacritic – strona serwisu